Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavská župa ako prvá spomedzi ôsmich krajov na Slovensku zakladá krajskú organizáciu cestovného ruchu (KOCR). Jej cieľom bude podpora spolupráce verejného a súkromného sektora v oblasti cestovného ruchu.

 Dvanásť amatérskych tímov bojovalo od soboty do nedele o Vajnorský ľadový pohár, ktorého tretí ročník organizovala mestská časť Vajnory v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

 Úroveň cestovania v Bratislavskom kraji stúpne aj vďaka PUSH PULL (ťahaný – tlačený) vlaku „Janka“, ktorý dnes predstavili na prezentačnej jazde z Kútov do Bratislavy. Obyvatelia Záhoria sa tak rýchlejšie a pohodlnejšie dostanú do hlavného mesta.

 V rámci Operačného programu Bratislavský kraj vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ďalšiu výzvu - Integrované stratégie rozvoja mestských oblastí (ISRMO).

 Zimnú súťaž s názvom SPORTTUBE.DAY, ktorou chcú organizátori Bratislavská župa a Občianske združenie pre zdravie našich detí motivovať deti k športu, je predĺžená do 15. marca.

 Sociálny program Bratislavského kraja Centrum pre rodiny v kríze pomohol v roku 2011 takmer 200 rodinám. Základným cieľom je poskytnúť komplexnú, administratívne nenáročnú a bezplatnú pomoc členom rodiny, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii.

 V sobotu sa bude konať už štvrtý ročník najobľúbenejších snowboardových a freestyle lyžiarskych závodov v Bratislavskom kraji. Podujatie pod názvom Baba cup začne od 11:00 v lyžiarskom stredisku Pezinská Baba.

 V zariadení sociálnych služieb Gaudeamus - zariadenie komunitnej rehabilitácie, ktoré je v pôsobnosti Bratislavskej župy, otvorili nové oddelenie s možnosťou bezodkladného prijatia.

 V Kostole Sv. Margity v Lamači posvätili vlajku M.R. Štefánika. Akcie sa zúčastnil bratislavský župan Pavol Frešo, starosta Lamača Peter Šramko aj niektorí miestni poslanci.

Každý mrazivý večer vyrážajú do bratislavských ulíc streetworkeri - sociálni pracovníci občianskeho združenia Vagus, aby pomohli zachrániť ľudské životy.