Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Aktivisti predstavili štyri projekty súvisiace s aktivitami na rieke Dunaj, na oživenie histórie ale aj na rozvoj cestovného ruchu v hlavnom meste a Bratislavskom kraji.

 110 zástupcov verejných aj neverejných poskytovateľov sociálnych služieb v Bratislavskej župe hovorilo o potrebách ľudí so zdravotným znevýhodnením a o sociálnych službách, ktoré im poskytujú.

 Na Železnej studienke v bratislavskom lesoparku odštartoval v sobotu 4. ročník prvého zimného cyklomaratónu v roku 2012. Na štart sa postavilo 357 bikerov zo Slovenska, ale aj Česka, Maďarska, Poľska, Rakúska, Francúzska a Talianska.

 Bratislavská župa je o krok bližšie ku generelu dopravy. Spracovaná je už analytická časť a následne sa pristúpi k vypracovaniu návrhu Územného generelu dopravy BSK. Do návrhu budú zapracované aj pripomienky primátorov a starostov, ktoré vzišli z pracovných stretnutí.

 Daň z motorových vozidiel, ktorá tvorí zásadnú príjmovú položku kraja, ostáva na rovnakej úrovni ako v roku 2011.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes prijal nového veľvyslanca Japonského cisárstva J.E. Akiru Takamatsu. Župan sa spolu s veľvyslancom počas stretnutia venovali tak predstaveniu histórie župy ako aj jej aktivít a plánov.

 Bratislavská župa sa od štvrtka do nedele predstaví na najvýznamnejšom domácom veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour 2012, ktorý sa každoročne koná v Incheba Expo Bratislava.

 V piatok 27. januára 2012 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XVI. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Predseda BSK Pavol Frešo dnes netradične v operačnom oblečení prestrihol chirurgickými nožnicami nový vstup do zrekonštruovaných priestorov operačných sál v Nemocnici v Malackách.

 Bratislavská mestská časť Lamač má nový zimný štadión, dnes ho slávnostne otvorili pre verejnosť. ICE ARENA má slúžiť najmä na rozvoj korčuliarskej gramotnosti mládeže z blízkeho okolia. Vybudovanie celého areálu stálo investora tri milióny eur, výstavba trvala jeden rok.