Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa dnes na pôde ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka stretol s ministrom Zsoltom Simonom a primátormi Bratislavy, Senca, Pezinka a Malaciek, aby skoordinovali svoje kroky pri čerpaní peňazí z Európskej únie.

 Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých na Sibírskej ulici 69 v Bratislave, ktorý je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, funguje už 25 rokov. Pri tejto príležitosti sa konal deň otvorených dverí, akciu otvoril župan Pavol Frešo.

 Študenti z 33 stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, sa dnes prezentujú verejnosti. Podujatie s názvom „Deň župných škôl v Avione“ sa koná dnes až do 20:00 v nákupnom centre Avion. Cieľom akcie je podľa predsedu kraja Pavla Freša propagácia stredného školstva a najmä odborného vzdelávania.

 V Malackách otvorili staronové kino Záhoran s modernou digitálnou formou premietania filmov. Okrem primátora Jozefa Ondrejku sa slávnostného otvorenia zúčastnil aj bratislavský župan Pavol Frešo, sponzori projektu digitalizácie, zástupcovia filmových spoločností a ďalší.

 Bratislavský kraj bude od štvrtka do nedele propagovať cestovný ruch na veľtrhu FERIEN MESSE 2012 vo Viedni, v expozícii bratislavského magistrátu.

 Na území Bratislavského kraja sa aj v tomto roku vďaka eurofondov revitalizujú námestia, verejné priestranstvá miest a obcí, počíta sa aj s trolejbusovou traťou na úseku Pražská – Hroboňová.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja znela dychová hudba. Hudobníci zo Spolku dychová hudba Spojár prišli zapriať županovi Pavlovi Frešovi a všetkým zamestnancom úradu všetko dobré v novom roku.

 Bratislavský samosprávny kraj vyčlenil v rozpočte roku 2012 na podporu projektov prostredníctvom dotácií 220-tisíc €. Dotáciu je možné poskytnúť len na podporu všeobecne prospešných služieb, všeobecne prospešných alebo verejnoprospešných účelov, na podporu podnikania a zamestnanosti na území BSK.

 Bratislavská župa urobila významný krok k zvyšovaniu kvality a úrovne poskytovaných sociálnych služieb v zariadeniach, ktoré sú v kompetencii kraja. Poslanci BSK prijali na decembrovom zasadaní zastupiteľstva dokument „Podmienky kvality sociálnych služieb v kompetencii BSK“.

 Pre rok 2012 je v rozpočte Bratislavskej župy schválených na sociálnu oblasť 23 876 979,56 €, čo je o 2,2 mil. € viac ako bolo schválených v roku 2011.