Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Po úspešnom 1. ročníku Bratislavského Vianočného behu, ktorý sa konal na Štedrý deň pri Karloveskom ramene Dunaja, bude v Bratislave ďalšie športové podujatie. Pod záštitou predsedu BSK Pavla Freša sa 21. a 22. januára uskutoční 1. zimný MTB maratón v roku 2012 v kombinácii s behom.

 Samosprávne kraje oslavujú 10. výročie svojho vzniku. Pri tejto príležitosti dnes prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič prijal v Prezidentskom paláci všetkých ôsmych predsedov vyšších územných celkov, ktorí mu odovzdali Deklaráciu samosprávnych krajov.

 Bratislavský samosprávny kraj sa bude v tomto roku snažiť získať externé finančné prostriedky v celkovej výške až 10 miliónov eur. Zdroje chce župa čerpať zo štrukturálnych fondov, finančných mechanizmov Európskeho hospodárskeho priestoru, nadačných zdrojov či grantových systémov.

 Výsledky 19. ročníka „Ankety o najúspešnejšieho športovca a športový kolektív mesta, kraja“ slávnostne vyhlásili vo štvrtok 22. decembra počas ceremoniálu v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca.

Klienti šiestich zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Bratislavského kraja budú mať krajšie Vianoce. Župa totiž zorganizovala už druhý ročník zbierky pre klientov zariadení, ktorí nemajú rodinu a blízkych.

 Punč a varené víno bude dnes o 18:00 v charitatívnom stánku na Staromestských vianočných trhoch predávať bratislavský župan Pavol Frešo. Podporí tak činnosť občianskeho združenia Človek v ohrození.

 Bratislavský samosprávny kraj ocenil 16 osobností a jeden manželský pár. Výročnou cenou Samuela Zocha, Čestné občianstvo a Pamätný list predsedu kraja získali tí, ktorí sa svojou prácou výrazne zaslúžili o spoločenský a ekonomický rozvoj regiónu a jeho reputáciu doma i v zahraničí.

 Máme tu posledný zo série rozhovorov so županom Pavlom Frešom v tomto roku. Župan Pavol Frešo má niekoľko noviniek, o ktoré sa rozhodol podeliť s vami, čitateľmi nášho portálu. Ako sa teda posledný čas na župe županovalo? Na to už nám odpovie župan Pavol Frešo.

 Župné Vianoce v Stupave boli posledným podujatím v rámci Župnej jesene 2011, ktorú pripravil Bratislavský kraj v spolupráci s mestami a obcami v regióne. Župné Vianoce v Stupave sa konali tento víkend a pritiahli stovky ľudí z celého regiónu.

 Akcia s názvom Extreme days sa konala pod záštitou predsedu Bratislavského kraja Pavla Freša, ktorý ju aj odštartoval. Súťažiť prišlo desiatky mladých skejťákov, bajkerov aj korčuliarov.