Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo bol skontrolovať, ako prebieha výstavba cyklomostu medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof. Momentálne prebiehali zaťažovacie skúšky na dvoch pilótoch.

 Desiatka žiakov zo stredných odborných škôl (SOŠ) a gymnázií v pôsobnosti Bratislavského kraja získalo ocenenie od župana Pavla Freša za aktívnu účasť a najlepšie dosiahnuté výsledky v školskom projekte alternatívnej dopravy.

 Opäť nastal čas rozhovoru so županom Pavlom Frešom o tom, čo sa udialo v Bratislavskom kraji. Zaujímal nás jeho pohľad na prebiehajúcu Župnú jeseň začiatkom decembra tohto roka.

 Bratislavská župa spolu s ministerstvom dopravy a Národnou diaľničnou spoločnosťou v blízkej budúcnosti podpíšu zmluvu o vzájomnej spolupráci pri výstavbe diaľničnej križovatky Triblavina.

 Bratislavský župan Pavol Frešo a generálny riaditeľ BID Miroslav Matúšek dnes slávnostne spustili skúšobnú prevádzku 205 označovačov lístkov v autobusoch Slovak Lines. Skúšobná prevádzka je ďalším krokom k spusteniu integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji.

Bratislavský kraj organizuje druhý ročník župnej vianočnej zbierky pre ľudí – klientov v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti BSK, ktorí nemajú rodinu a blízkych.

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja drvivou väčšinou schválili na dnešnom rokovaní návrh rozpočtu na rok 2012. Hlavnou prioritou rozpočtu sú podľa župana Pavla Freša infraštruktúra ciest, školstvo a čerpanie eurofondov na projekty.

 Bratislavský samosprávny kraj pripravuje na sobotu 10. decembra Župnú zabíjačku v Bratislave, ktorá bude vrcholom Župnej jesene 2011, jej ukončenie budú Župné Vianoce v Stupave 16. a 17. decembra. Podujatie, ktoré je určené pre širokú verejnosť, sa bude konať v interiéri Starej tržnice na Námestí SNP 25 v Bratislave od 10:00 hodiny. Vstup je bezplatný.

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu s rektorom Ekonomickej univerzity v Bratislave Rudolfom Sivákom a dekankou fakulty medzinárodných vzťahov Ľudmilou Lipkovou otvoril hodnotiacu konferenciu Fóra pre 21. storočie.

 Žiaci Strednej odbornej školy (SOŠ) Na pántoch v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, sa až do 21. decembra prezentujú na vianočných trhoch Eurovea. Vo svojom stánku ponúkajú návštevníkom chutnú kapustnicu a drobné vianočné pečivo.