Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Predsedovia a primátori regiónov a miest Centrope chcú zlepšiť dopravné prepojenie regiónu. Závery summitu obsahujú konkrétne kroky, smerujúce k vytvoreniu komplexnej Stratégie pre dopravu a infraštruktúru Centrope. Politickému summitu Centrope predsedal vicežupan Ivo Nesrovnal.

 Vianočná zabíjačka, ktorou v sobotu 10. decembra 2011 vyvrcholí Župná jeseň v Bratislavskom kraji, sa presúva do Starej tržnice v centre Bratislavy. Akcia sa mala pôvodne konať v technickej pamiatke Hradu Cvernovka v Bratislave, tú však poškodil počas víkendu požiar.

 Predstavitelia regiónov susediacich s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) sa zídu na zajtrajšom summite Centrope v kaštieli v obci Tomášov. Ide o pravidelné stretnutie zástupcov regiónov a miest susediacich s BSK z Českej republiky, Maďarska a Rakúska.

 Aj napriek zdedeným dlhom vo výške 24,56 mil. €, do ktorých spadajú napríklad nevysporiadané záväzky s regionálnym prepravcom, rekonštrukcia gymnázia Grosslingová, či záväzky v Danube Aréne, umožní budúcoročný rozpočet realizovať rozvojové projekty Bratislavského kraja.

 Železničná trať Zohor – Záhorská Ves a Zohor – Plavecký Mikuláš je v prevádzke už 100 rokov. Pri tejto príležitosti dnes Bratislavská župa v spolupráci so Železnicami SR a Občianskym združením Klub priateľov histórie železničnej dopravy vypravila historický parný rušeň 331.037 s dvoma historickými vozňami na trase Bratislava – Záhorská Ves.

 Vráťme knihy do škôl je názov projektu, ktorým chce Bratislavský kraj v spolupráci s internetovým kníhkupectvom www.abcknihy.sk podporiť záujem mladých ľudí o čítanie kníh ako dôležitého prostriedku ich osobnostného rozvoja.

 Fakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) oslavuje vzácne jubileum – 70. výročie výchovy inžinierov elektroniky a informatiky. Je jednou zo siedmich fakúlt STU, ktorá sa zameriava na elektrotechniku, informatiku a príbuzné oblasti.

 Výstavba cyklomostu medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof pokračuje podľa harmonogramu. Priebeh stavebných prác bol dnes osobne skontrolovať bratislavský župan Pavol Frešo.

 V piatok 9. decembra 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XV. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Vianočnou zabíjačkou vyvrcholí Župná jeseň v Bratislavskom kraji. Tá sa bude konať 10. decembra od 10:00 v exteriéri a interiéri technickej pamiatky Hradu Cvernovka na Trnavskej ceste č. 6 v Bratislave.