Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský kraj podporí zimné športové aktivity pre verejnosť sumou 10 000 eur. Tak ako vlani, aj tento rok prispel BSK na prevádzku verejného klziska na Hviezdoslavovom námestí v centre Bratislavy (sumou 6 000 eur).

 Čerpanie eurofondov, revitalizácia Malého parku, rekonštrukcia múzea Ferdiša Kostku či oprava ciest a chodníkov boli témy, o ktorých v rámci župného štvrtka hovorili na stretnutí v Stupave bratislavský župan Pavol Frešo, primátor mesta Pavel Slezák, riaditelia odborov BSK a stupavskí poslanci.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) podporí na prelome rokov 2011-2012 mládežnícky futbal prostredníctvom tradičného zimného turnaja starších žiakov, ktorý pravidelne organizuje Bratislavský futbalový zväz (BFZ).

 Bratislavský kraj začal mapovať stav kardio-metabolického zdravia stredoškolákov. Projekt s názvom Rešpekt pre zdravie zahŕňa preventívne vyšetrenia žiakov. BSK sa pre realizáciu projektu rozhodol na základe údajov RÚVZ, ktorý takúto akciu realizoval v prostredí základných škôl v Petržalke.

 Viac ako 300 študentov stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, diskutovalo s odborníkmi o poruchách trávenia a o chorobách anorexie a bulímie. Podujatie sa uskutočnilo dnes v Divadle Aréna za účasti župana Pavla Freša, abstinujúcej bulimičky a spisovateľky Gabiny Weissovej ako aj ďalších odborníkov.

 Bratislavský samosprávny kraj uvedomujúc si nevyhnutnosť riešenia negatívnych trendov vývoja automobilovej dopravy v mestách a následných dopadov na životné prostredie uvítal myšlienku cezhraničného slovensko – rakúskeho projektu VIBRATe, ktorého cieľom je podpora elektromobility v regióne Viedeň – Bratislava.

 Mobilnú aplikáciu BSK si za prvých päť dní stiahlo viac ako 740 majiteľov smartfónov. Župana Pavla Freša tento záujem ľudí o dianí v kraji teší a počet stiahnutých aplikácií hodnotí pozitívne. Ako zároveň uviedol, aplikácia prináša lepšie spojenie s obyvateľmi a tiež majú lepší prehľad o aktivitách v kraji.

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu s trnavským županom Tiborom Mikušom dnes slávnostne otvorili ďalší ročník akcie pod názvom Deň otvorených pivníc. V týchto dňoch sa po malokarpatskej vínnej ceste prejdú tisíce milovníkov vína.

 Slovensko si dnes pripomína Deň boja za slobodu a demokraciu. Pri tejto príležitosti si politici aj verejnosť uctili popravených a umučených politických väzňov položením venca k pamätníku na Ružinovskom cintoríne v Bratislave.

 Vyše 200 študentov stredných škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, dnes diskutovalo s predsedom BSK, krajskými poslancami aj s politickými väzňami o „posolstve Novembra 1989“. Podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti 22. výročia Novembra ´89, dňa boja za slobodu a demokraciu.