Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V bratislavskom Istropolise dnes vyvrcholil 20. ročník celoslovenského školského podujatia, ktoré sa konalo pod záštitou Ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR. Hlavným cieľom podujatia bolo propagovať a zviditeľniť odborné vzdelávanie a výchovu s dôrazom na remeslá a predstaviť žiakom základných škôl širokú škálu študijných odborov.

 Obyvatelia viac než 75 miest a obcí môžu od novembra komunikovať so svojou samosprávou cez mobil. Občania, ale i návštevníci Petržalky, či Devína, Malaciek aj Limbachu, Malinova alebo časti Záhorská Bystrica môžu dostávať do mobilu aktuálne informácie o dianí v kraji, alebo zasielať cez mobil svoje podnety na zlepšenie.

 Bratislavská župa v spolupráci s Občianskym združením pre zdravie našich detí organizuje súťaž Zimný SPORTTUBE.DAY. Súťaž sa koná pod záštitou predsedu kraja Pavla Freša.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) je pripravený na zimnú údržbu ciest. Tá sa vykonáva v zimnom období (spravidla od 15. novembra do 15. marca). Na túto zimu je pripravených zatiaľ takmer 2 000 ton posypového materiálu.

 Takmer 300 seniorov z domovov sociálnych služieb v pôsobnosti Bratislavského kraja sa v piatok podvečer stretlo v Divadle Aréna s vedením kraja

 Motoristi môžu od dnešného dňa využívať namiesto provizórneho úplne nový most medzi obcami Dubová a Častá. Dnes ho oficiálne otvorili podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta a starostovia okolitých a povodňami dotknutých obcí.

 Dvadsaťsedem klientov z Domova sociálnych služieb (DSS) v Rači odmieta podpísať zmluvu, resp. dodatky. Bez podpísanej zmluvy nie je BSK oprávnený poskytovať klientom služby v plnom rozsahu. Ako uviedla na dnešnom brífingu podpredsedníčka BSK Gabriella Németh, kraj nemá záujem zrušiť sociálne služby či dokonca vysťahovať klientov ani v prípade, že zmluvy v riadnom termíne nepodpíšu.

 Už tento piatok sa skončí výstavba nového mosta medzi obcami Dubová a Častá. Vodiči tak namiesto provizórneho mosta budú používať úplne nový. Bratislavskej župe sa totiž podarilo dodržať časový harmonogram stavby a ukázať tak svoju schopnosť práce v území.

 Požiar budovy na Znievskej ulici v bratislavskej Petržalke spôsobil Bratislavskému kraju škodu vo výške 55-tisíc eur. Okresné riaditeľstvo PZ Bratislava V začalo v tejto veci trestné stíhanie na neznámeho páchateľa pre zločin poškodzovania cudzej veci.

 Hasiči a policajné zložky museli zasahovať pri požiari v bratislavskej mestskej časti Petržalka. V plameňoch sa ocitla budova, ktorá je majetkom Bratislavskej župy. Táto budova v minulosti slúžila ako škola, no momentálne sa v nej nevyučuje.