Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Projekt TransDanube podporí ďalší rozvoj cestovného ruchu v Bratislavskom kraji. Podstata projektu vychádza z prioritných oblastí Dunajskej stratégie, ako je trvaloudržateľný rozvoj európskych regiónov pozdĺž toku rieky Dunaj.

 Perimost je názov projektu, ktorý predstavuje prepojenie medzinárodnej cyklotrasy Eurovelo 13 prechádzajúcej cez územie Bratislavského kraja v úseku Moravskej cyklotrasy s horskými cyklotrasami Malých Karpát.

 Bratislavská župa pokračuje v budovaní nového mosta medzi obcami Dubová a Častá podľa harmonogramu. Vodiči budú môcť prechádzať po novom moste od polovice novembra. V súčasnosti musia vodiči počítať s krátkym a posledným obmedzením, obchádzkové trasy vedú cez Budmerice.

 Tradičná pietna spomienka na vojakov z prvej svetovej vojny sa uskutočnila v predvečer sviatku Pamiatky zosmulých v areáli vojenského cintorína v Bratislave-Petržalke. Okrem bratislavského župana Pavla Freša a ministerky spravodlivosti SR Lucie Žitňanskej sa na nej zúčastnili aj vojenskí pridelenci Českej republiky, Poľska, Rakúska a Ruska.

V Dunajskej Lužnej sa 29. októbra 2011 pri príležitosti 93. výročia vzniku prvej ČSR uskutočnila v areáli evanjelického kostola spomienková slávnosť pri pamätníku M.R. Štefánika.

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa dnes zúčastnil na spomienkovej slávnosti pri príležitosti 93. výročia vzniku Česko – Slovenskej republiky. Zároveň spolu s poslancami Bratislavského samosprávneho kraja položil veniec pod sochu Milana Rastislava Štefánika na nábreží Dunaja.

 V rámci spúšťania Bratislavskej integrovanej dopravy na území Bratislavského kraja sa začnú od novembra inštalovať označovače cestovných lístkov do 205 autobusov regionálneho prepravcu Slovak Lines.

 Výstavba cyklomostu medzi Devínskou Novou Vsou a obcou Schlosshof pokračuje podľa harmonogramu. Priebeh stavebných prác bol dnes osobne skontrolovať bratislavský župan Pavol Frešo.

 Portál Bratislavského samosprávneho kraja získal ocenenie v súťaži Zlaty Erb 2011. V kategórii „Najlepšia stránka samosprávneho kraja“ sa umiestnil na druhom mieste. Oproti minulému roku sa tak stránka BSK posunula o jednu priečku vyššie.

 Lokomotívu GANZ Eg 6 dnes priviezli z Rakúska na Slovensko. Legendárna Viedenská električka sa tak po 70 rokoch vrátila do Bratislavy. Podarilo sa to vďaka finančnej podpore Bratislavského samosprávneho kraja, Bratislavského okrášľovacieho spolku, občianskeho združenia Klub priateľov mestskej hromadnej a regionálnej dopravy a Fondu Táne Rosovej.