Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V piatok 4. novembra 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XIV. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Za účasti ministra životného prostredia Slovenskej republiky Józsefa Nagya, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša, primátora Bratislavy Milana Ftáčnika a ďalších významných osobností sa dňa 18. 10. 2011 uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 4. ročníka Národnej Enviro Súťaže Slovenska – NESS 2011.

 Z dôvodu nepriaznivého počasia je podujatie Župnej jesene Vajnorská šarkaniáda, zrušené.

 Približne stovka účastníkov si dnes v Devíne pripomenula obete komunistického režimu. Účastníci pietnej spomienky "Pochod slobody" sa dnes stretli pod hradom Devín pri pomníku Brána slobody.

 Skončil sa 7. Ročník medzinárodnej súťaže pod názvom „Európa 2011“. Sily si v nej zmerali žiaci 23 stredných škôl zo Slovenska, Čiech, Poľska aj Chorvátska. Súťažili v odboroch, kuchár, čašník, barman, cukrár, pracovník marketingu, obchodný pracovník a predavač.

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes spolu so starostom obce Tomášov otvorili most cez Malý Dunaj. Dnes od desiatej hodiny sa tak cesta do Tomášova pre vodičov výrazne skrátila.

 Rekonštrukcia Nemocnice v Malackách pokračuje. Prvá fáza modernizácie priestorov nemocnice, konkrétne rekonštrukcia operačných sál, sa začala začiatkom septembra. Priebeh prác bol dnes osobne skontrolovať predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo.

 Už tretí rok sa v podobnom čase stretli ľudia s mentálnym znevýhodnením na ZKR Gaudeamus, aby si zmerali sily v plaveckej súťaži. Zámerom celej akcie bolo, aby ľudia s mentálnym znevýhodnením, ktorí majú radi plávanie a prekonali strach z vody, súťažili medzi sebou a mali radosť z pohybu. Nad akciou prevzal záštitu Bratislavský župan Pavol Frešo.

 Na pôde Strednej odbornej školy Na pántoch v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, sa až do piatka koná siedmy ročník medzinárodnej súťaže pod názvom „Európa 2011“.

 Bratislavský župan Pavol Frešo spolu so zastupiteľom SR v Bruseli Ivanom Korčokom otvorili výstavu, súčasťou ktorej sú výtvarné diela klientov Domova sociálnych služieb Prof. Dr. Karola Matulaya.