Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavská župa pripravila prvý ročník športového podujatia pre seniorov zo zariadení v pôsobnosti kraja aj hlavného mesta. Župná Olympiáda seniorov sa uskutoční v sobotu 15. októbra, seniori budú súťažiť o putovný pohár predsedu BSK.

 V rámci cezhraničnej spolupráce pripravila Bratislavská župa na sobotu 8. októbra šiesty ročník súťaží mládežníckych výberov partnerských krajov. Približne 200 mladých športovcov vo veku od 13 do 18 rokov bude súťažiť v rýchlostnej kanoistike, športovej streľbe a šachu o Pohár predsedu BSK.

 Od dnešného dňa si žiaci Strednej odbornej školy na Ivánskej ceste v Bratislave môžu užívať zrekonštruovanú telocvičňu. Slávnostne ju do rúk pedagógom školy odovzdal prestrihnutím pásky Bratislavský župan Pavol Frešo.

 Hlavným organizátorom tohto podujatia je už po tretí rok Bratislavský samosprávny kraj, ktorému sa podarilo v tomto roku zapojiť do projektu aj ďalšie mesto v regióne – Malacky.

 V Devínskej Novej Vsi sa začala výstavba cyklomostu do Schlosshofu, preto z bezpečnostných dôvodov bude uzavretá časť cyklotrasy, ktorá prechádza staveniskom. Uzávera potrvá po celý čas výstavby.

 Centrum bratislavskej mestskej časti Rusovce zrevitalizovali za eurofondy. Projekt patrí svojou rozlohou i finančnými nákladmi medzi rozsiahlejšie projekty Operačného programu Bratislavský kraj (OPBK). Obnovené centrum dnes slávnostne odovzdali do užívania podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta a starosta Rusoviec Dušan Antoš.

 Prvý októbrový víkend v Bratislavskom kraji sa už tradične nesie v znamení „záhorackého zelá“. Slávnosti kapusty patria od roku 1996 medzi najväčšie festivaly na Záhorí a ich cieľom je zachovanie tradícií pestovania a spracovania tejto zeleniny v našich končinách.

 BSK vie ponúknuť pomoc napríklad v oblasti vzdelávania formou štipendií na odborných školách, regionálneho rozvoja ale aj v kultúre.

 Obyvatelia obce Bernolákovo si od dnes môžu vychutnávať revitalizované centrum. Okrem námestia však za pomoci nenávratného finančného prostriedku z Operačného programu Bratislavský kraj môžu rodičia s deťmi využívať nové detské ihrisko.

 Projekt Stratené mesto Bratislava – Pozsony – Pressburg je významným príspevkom k revitalizácii historickej pamäti obyvateľov aj návštevníkov hlavného mesta.