Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Základný kameň nového cyklomosta, ktorý spojí bratislavskú Devínsku Novú Ves a rakúsku obec Schlosshof, dnes na slovenskej strane symbolicky poklepali viacerí predstavitelia slovenskej a rakúskej samosprávy.

 Obyvatelia a návštevníci Bratislavskej župy sa aj tento víkend zabávali na hodoch v Rači, Studienke či Modre. Tí, čo majú radi súťaženie, mohli si sadnúť na bicykel v Ružinove alebo súťažiť v jedení zemiakových placiek na Krumpolovom dni v Sološnici.

 Cyklomost, ktorý spojí bratislavskú Devínsku Novú Ves a rakúsku obec Schlosshof bude stavať konzorcium Ingsteel a Doprastav. Bratislavský župan Pavol Frešo podpísal vo štvrtok zmluvu so staviteľom.

 V rámci Európskeho týždňa Mobility dnes Bratislavská župa zorganizovala podujatie s názvom Deň bez áut, ktoré je jednou z aktivít medzinárodného projektu PIMMS TRANSFER.

 Bratislavská župa pokračuje v budovaní nového mosta medzi obcami Dubová a Častá podľa harmonogramu. Povedal to predseda kraja Pavol Frešo počas dnešného kontrolného dňa, na ktorom boli aj starostovia Dubovej Ľudovít Ružička a Častej Stanislav Jablonovský.

 Bratislavský župan Pavol Frešo precestoval v rámci Európskeho týždňa mobility časť regiónu verejnou hromadnou dopravou, autobusmi aj vlakom. Spoločnosť mu robila župná poslankyňa Anna Zemanová.

 Je tu čas porozprávať sa so županom Pavlom Frešom o tom, čo sa udialo v Bratislavskom kraji za posledné dva týždne. Môžem prezradiť, že toho bolo dosť a preto bez ďalších okolkov poďme rovno na to.

 V bratislavskej mestskej časti Rača pribudli tri nové cyklostojany - pred budovou kultúrneho strediska Impulz na Dopravnej ulici, pred budovu kultúrneho strediska na Žarnovickej ulici a pred budovou miestneho úradu na Kubačovej ulici.

 Župná jeseň začala v Čunove, pokračovala pezinským vinobraním. Tieto oberačkové slávnosti vyvrcholili v nedeľu alegorickým sprievodom, v ktorom po boku prezidenta SR Ivana Gašparoviča kráčal aj predseda kraja Pavol Frešo spolu s primátorom Pezinka Oliverom Solgom.

 Výstrelom z pištole pred bratislavským River Parkom odštartoval župan Pavol Frešo tretí ročník nočného behu cez hlavné mesto River Park Night Run 2011. Tento rok sa podujatia zúčastnilo rekordných 3000 bežcov.