Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavská župa sa aktívne zapája a pripravuje zaujímavé programy pre deti i dospelých v rámci Európskeho týždňa mobility. Podujatie dnes predseda kraja Pavol Frešo odštartovala oficiálnym otvorením obnoveného cykloturistického značenia v Devínskej Novej Vsi na Moravskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou Eurovelo 13.

 Župná jeseň priblíži a zviditeľní špecifiká Bratislavského kraja. Podujatie vo štvrtok v priestoroch Cvernovky slávnostne otvoril bratislavský župan Pavol Frešo za účasti viac ako 30 primátorov a starostov v rámci kraja. Nosným piliérom Župnej jesene je takmer 20 kultúrno-spoločenských tradičných ale aj nových akcií.

 Od 1. januára 2012 zvýši Bratislavský samosprávny kraj platy ako prvým riaditeľom škôl. V priemere pôjde o 14,5 percenta. Na dnešnej porade s riaditeľmi škôl, ktorých zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj, to oznámil župan Pavol Frešo.

 Rozvoj v oblasti infraštruktúry, spoločné projekty na čerpanie eurofondov či rozvoj Záhoria boli hlavnými témami dnešného pracovného stretnutia predsedu Bratislavského kraja Pavla Freša a predsedu krajinskej vlády Dolného Rakúska Erwina Prölla.

 Centrálnu časť obce Vysoká pri Morave zrevitalizovali za eurofondy. Na revitalizáciu námestia, chodníkov, zastávok a prvkov verejnej zelene získala obec cez Operačný program Bratislavský kraj získala obec nenávratný finančný príspevok v hodnote vyše 420-tisíc eur.

 Piatkové rokovanie zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja si naživo pozreli študenti gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave. BSK totiž umožnilo žiakom zasadnúť do lavíc v rokovacej miestnosti a zažiť tak reálnu rozpravu poslancov kraja spojenú s hlasovaním.

 Bratislavský samosprávny kraj rozdelil na projekty dotácie v hodnote 31 600 eur. Župa podporí celkovo 32 projektov. Podľa bratislavského župana Pavla Freša sú dotácie orientované do regiónu, rozdeľujú ich veľmi prísne proporcionálne a sústredia sa na tých najslabších.

 Bratislavská župa chce spolupracovať s Brnom v oblasti dopravy. Zhodli sa na tom predseda BSK Pavol Frešo a primátor Brna Roman Onderka. Hovorili napríklad o integrovanom dopravnom systéme (IDS JMK), ktorý v Juhomoravskom kraji prevádzkujú už niekoľko rokov.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja prijal s hlbokým zármutkom informáciu o tragickej nehode, pri ktorej zahynul aj slovenský hokejista a bývalý kapitán hokejovej reprezentácie SR Pavol Demitra.

 Záhradnú ulicu v Pezinku zrevitalizovali za eurofondy. Celková výmera revitalizovaného územia obce predstavuje viac ako 4 700 m2. Mesto získalo z Operačného programu Bratislavský kraj nenávratný finančný príspevok 152-tisíc eur, celková hodnota projektu predstavuje viac ako 160-tisíc eur.