Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V rámci projektu Otvorená škola, ktorý je zameraný na oblasť športu, podporila Bratislavská župa 10 škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

 Druhá etapa rekonštrukcie značne poškodeného mosta ponad Malý Dunaj v Tomášove pokračuje podľa harmonogramu. „Druhá fáza je zameraná na spevnenie a sanáciu svahov pri vodnom toku. Takto opravený most bude slúžiť dlhodobo a bezpečne,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo.

 Nový školský rok v Strednej odbornej škole v Ivanke pri Dunaji, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, dnes slávnostne otvorili minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt Simon, predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo a starostka obce Magdaléna Holcingerová.

 Prvý septembrový víkend v Bratislavskej župe sa niesol v duchu slávností, hodov a dobrej zábavy. Obyvatelia sa zabávali na Dni obce Malinovo, v Hrubom Šúre ale i v Záhorskej Bystrici. Na akciách nechýbal ani župan Pavol Frešo.

 V obci Nová Dedinka pôjdu škôlkari už zajtra po zrekonštruovaných chodníkoch do škôlky s novými plastovými oknami. Obyvatelia obce Hrubý Šúr si môžu oddýchnuť v troch nových oddychových zónach.

 Prvý septembrový víkend v Bratislavskej župe sa ponesie v duchu slávností, hodov a dobrej zábavy. Obyvatelia aj návštevníci kraja sa môžu tešiť na tradičné podujatia ako Dni obcí Malinovo a Hrubý Šúr a hodov v Záhorskej Bystrici a Bratislave-Lamači.

 Za účasti ministra zahraničných vecí SR Mikuláša Dzurindu, ministra zahraničných vecí Spolkovej republiky Nemecko Guida Westerwelleho, ministra školstva SR Eugena Jurzycu a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša dnes na Palisádach slávnostne otvorili nový školský rok v Nemeckej škole Bratislava.

 Slávnostnou promóciou a odovzdávaním diplomov uzavrela svoje brány Detská univerzita Komenského.

 V piatok 9. septembra 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XIII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Čo sa v Bratislavskej župe udialo za posledné dva týždne a na čo sa môžeme tešiť v septembri? Pavol Frešo tvrdí, že noviniek máme pripravených dostatok. Poďme teda na to. Prečítajte ďalší zo série rozhovorov „So županom o županovaní“.