Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavského župana Pavla Freša znepokojili informácie o nepredĺžení nájomnej zmluvy na priestory pre Policajný zbor SR v Devínskej Novej Vsi.

 Oslavy 67. výročia Slovenského národného povstania sa uskutočnili dnes na Námestí SNP v Bratislave.

 Víkend v Bratislavskej župe sa ponesie v duchu husacích hodov a kvalitného vína. Obyvatelia aj návštevníci kraja sa môžu tešiť na tradičné podujatia ako husacinová sezóna v Slovenskom Grobe či Vajnorské dožinky. Župan Pavol Frešo sa zúčastní oboch podujatí.

 V obciach v povodí rieky Morava v Bratislavskej župe sa ukončili postreky proti zvýšenému výskytu komárov.

 Bratislavská župa pokračuje v rekonštrukcií značne poškodeného mosta ponad Malý Dunaj v Tomášove. S druhou etapou opráv mosta sa začne v stredu 24. augusta 2011, práce budú trvať približne desať týždňov.

 Na Partizánskej lúke v Bratislave vyvrcholila cez víkend cyklistická sezóna. Vyše 800 cyklistov prišlo potrápiť svoje telo i ducha po malebných zákutiach Malých Karpát. Konal sa tu totiž 4. ročník maratónu Kellys Green Bike Tour 2011, ktorý bol taktiež posledný zo série štyroch pretekov zaradených do súťaže Župný pohár “Na bicykli deťom“. Víťazom vo viacerých kategóriách odovzdal ceny podpredseda Bratislavského kraja Martin Berta.

 Letné akcie v Bratislavskej župe pokračujú aj tento víkend. Obce v spolupráci s BSK pripravili pre obyvateľov ale aj návštevníkov kraja množstvo vystúpení, zábavy aj atrakcií.

 Už čoskoro vyvrcholí v Bratislave tohtoročná cyklistická sezóna. V sobotu 20. augusta sa cyklisti z celého Slovenska stretnú na Partizánskej lúke, aby potrápili svoje telo i ducha po malebných zákutiach Malých Karpát v rámci 4. ročníka Kellys Green Bike Tour 2011. Maratón je taktiež posledný zo série štyroch pretekov, ktorý je zaradený do súťaže Župný pohár “Na bicykli deťom“.

Elektronickou aukciou na územný generel dopravy ušetrila Bratislavská župa 20-tisíc eur. Generel dopravy podrobne rozpracuje dopravnú infraštruktúru na území župy z pohľadu jej významu a začlenenia, ako aj z pohľadu predpokladaných smerov vývoja v rámci dopravného rozvoja regiónu.

 Na obecné slávnosti v Rohožníku a Veľkom Bieli sa prišli zabaviť desiatky ľudí. Na akciách nechýbal ani predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo s deťmi.