Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Tradičné podujatie Slovenské piesky, ktoré sa koná už po tretíkrát, prilákalo do areálu Vojenského technického a skúšobného ústavu (VTSÚ) Záhorie tisíce nadšencov a priaznivcov vojenskej techniky a histórie.

 Opäť sa stretávame po dvoch týždňoch. Prázdniny sa nám prehupli do druhej polovice, no slnka a teplého počasia nám príliš nadeleného nebolo.

Bratislavská župa bude prostredníctvom elektronickej aukcie obstarávať územný generel dopravy. Generel dopravy podrobne rozpracuje dopravnú infraštruktúru na území župy z pohľadu jej významu a začlenenia, ako aj z pohľadu predpokladaných smerov vývoja v rámci dopravného rozvoja regiónu. Aukcia sa uskutoční dnes napoludnie.

 Všetkých nadšencov a priaznivcov vojenskej techniky a histórie pozývame na najväčšie podujatie historických vojenských vozidiel na piesku v Európe. Tretí ročník akcie Slovenské piesky sa koná od 10.-14. augusta 2011 ako aj po minulé roky v areáli VTSÚ Záhorie.

 Bratislavský samosprávny kraj sa svojou aktivitou neustále snaží zlepšovať a spríjemňovať život obyvateľom. Výnimkou nie je ani komplexné centrum hydroterapie Gaudeamus. Od začiatku roka do 30.6 2011 zaznamenalo centrum takmer 30 tisíc vstupov. V priemere tak denne navštívi toto zariadenie až 207 ľudí.

 Približne 10 kultúrno-spoločenských akcií v regióne Bratislavského kraja bude nosným pilierom Župnej jesene. Pôjde o tradičné ale aj nové akcie, ktorými chce župa zviditeľniť regionálne špecifiká.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne udeľuje Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj bratislavského kraja a života jeho občanov.

 Nový dom pre seniorov stavajú v Bernolákove. Starosta obce Ľubomír Poór sa domnieva, že v súčasnom období, poznačenom globálnou krízou, je to azda jediné nové zariadenie pre dôchodcov, ktoré sa na Slovensku stavia.

 Viac ako tretina všetkých cudzincov v SR žije v Bratislavskom kraji. Ako uvádzajú štatistiky Ministerstva vnútra SR počet cudzincov žijúcich na území Bratislavského kraja sa po vstupe Slovenska do EU v roku 2004 zvýšil z 5 627 na 15 890 osôb v roku 2008.

 Na stredné školy v pôsobnosti Bratislavského kraja je pre školský rok 2011/2012 zapísaných 3 732 žiakov do prvých ročníkov v dennej forme štúdia. V porovnaní s predošlým rokom je to o 556 žiakov menej.