Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Motoristi môžu od dnešného dňa využívať križovatku Stupava – juh na D2. Trojkilometrový úsek cesty odovzdali do predčasného užívania za účasti ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa a predsedu Bratislavskej župy Pavla Freša.

 Prvý zo série rozhovorov s bratislavským županom je tu. Pán Frešo, vedia ľudia čo je župa a na čo slúži?

 Stupava sa už po deviatykrát zmenila na centrum cyklistických nadšencov. Stupavský MTB maratón tento rok prilákal vyše 1000 pretekárov a množstvo návštevníkov. Župan Pavol Frešo, ktorý nad podujatím držal záštitu, odštartoval pretekárov na krátkej 42 km trati.

 Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya v bratislavskej Dúbravke a Domov sociálnych služieb v Plaveckom Podhradí dostanú do konca roka špeciálne upravené motorové vozidlá. Pôjde o 9 miestne vozidlá, ktoré budú slúžiť najmä na presun klientov mimo zariadení za rôznymi aktivitami na podporu rozvoja vlastných schopností – telesných aj duševných.

 Zrekonštruovaný park s detským ihriskom v Ružovej doline dnes slávnostne odovzdali do užívania starosta bratislavskej mestskej časti Ružinov Dušan Pekár a predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo.

 Bratislavská župa získala od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR) dotáciu vo výške 93 000 eur na rozvoj sociálnych služieb v zariadeniach sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja.

 Školské internáty v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja využívajú počas leta aj brigádnici, robotníci či turisti. Počas letných prázdnin je v prevádzke 11 internátov, ktoré sa nachádzajú v Bratislave, Modre, Pezinku, Senci aj v Malinove.

 Bratislavský samosprávny kraj a Niederösterreich Werbung pripravujú informačnú brožúru „Genuss – Pôžitok“. Ide o prvý výstup v rámci projektu spoločného manažmentu cestovného ruchu DESTINATOUR, ktorý je súčasť programu cezhraničnej spolupráce Slovensko-Rakúsko 2007 – 2013.

 Úspešnosť prvej časti zbierky, prísľub ďalších občanov a súkromných firiem rozhodli o tom, že sa v zbierke na pomoc postihnutým povodňami bude pokračovať. V prvej časti zbierky, ktorú pre Bratislavský kraj zabezpečuje nezisková organizácia Modrý Anjel, sa vyzbieralo cca 12 tisíc eur.

 Klientov domovov sociálnych služieb v správe Bratislavského samosprávneho kraja a ich rodiny najviac trápi financovanie pobytu v takýchto zariadeniach. Uviedol to bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý dnes s klientmi aj ich rodinnými príslušníkmi diskutoval o úrovni poskytovaných sociálnych služieb.