Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Divadlo Aréna a Univerzita Komenského v Bratislave pripravili už po deviatykrát letnú univerzitu pre deti od 9 do 14 rokov.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sprevádzal dnes účastníkov Dňa zahraničných Slovákov na lodi plaviacej sa po Dunaji k hradu Devín.

 S dopravnými obmedzeniami musia počítať vodiči na horskom prechode Pezinská Baba. V niektorých úsekoch hrozí zosuv cesty. Doprava nad 7,5 tony je úplne vylúčená, s výnimkou pravidelnej autobusovej dopravy.

 Po ukončení fungovania spoločného zastúpenia slovenských regiónov otvoril včera v Bruseli samostatnú kanceláriu Bratislavský samosprávny kraj.

 Spolupráca regiónov pri príprave budúceho programovacieho obdobia 2014-2020 bude kľúčová z hľadiska získania prostriedkov z fondov EÚ pre regióny s vyšším HDP na obyvateľa, ako je priemer EÚ.

 Slovenská delegácia zložená zo zástupcov Stáleho zastúpenia SR pri Európskej únii, ministerstva dopravy, župy a hlavného mesta prezentovala dnes v Bruseli spoločné stanoviská k využitiu finančných prostriedkov z Operačného programu Doprava určeného na rozvoj integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji.

 Za účasti podpredsedu Európskej komisie Maroša Šefčoviča, veľvyslanca SR v Belgickom kráľovstve Jána Kuderjavého a europoslancov Petra Šťastného, Eduarda Kukana a Borisa Zalu otvorí vo štvrtok 30. júna bruselskú kanceláriu BSK župan Pavol Frešo.

 Predtým ako župan Pavol Frešo odletel bojovať za projekt železničného koridoru TEN-T 17 a integrovanej dopravy do Bruselu, vystúpil pred plénom poslancov petržalského zastupiteľstva.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa v pondelok 27. júna 2011 konalo mimoriadne valné zhromaždenie združenia právnických osôb Slovenský dom Centrope (SDC), na ktorom bol za nového člena prijatý Trnavský samosprávny kraj.

 Bratislavský župan Pavol Frešo, predstavitelia Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja a Hlavného mesta SR Bratislavy sa v stredu zúčastnia rokovania k projektu železničného koridoru TEN-T 17.