Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V pondelok 27. júna sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja otvárali obálky so súťažnými ponukami na výstavbu cyklomosta z Devínskej Novej Vsi do rakúskeho Schlosshofu.

 Bratislavská župa plánuje do roku 2012 úpravami a rekonštrukciami vo svojich sociálnych zariadeniach, ako aj spoluprácou s neverejnými poskytovateľmi sociálnych služieb, zvýšiť kapacitu v špecializovaných sociálnych zariadeniach.

 Za užívanie obytnej miestnosti klienti v zariadeniach sociálnych služieb v pôsobnosti Bratislavskej župy nezaplatia viac ako 170 eur mesačne. Krajskí poslanci dnes schválili zmeny všeobecne záväzného nariadenia o bližších podmienkach poskytovania sociálnych služieb.

 Povodeň (7. júna) v Malých Karpatoch spôsobila na území Bratislavského samosprávneho kraja rozsiahle škody, najmä v oblasti od Modry po obec Doľany. Predbežný odhad nákladov na rekonštrukciu komunikácií a objektov zničených povodňami predstavuje takmer 6 870 tisíc eur.

 Domáci vinohradníci si zaslúžia podporu a ochranu proti dovozu lacného vína zo zahraničia. Zhodli sa na tom bratislavský župan Pavol Frešo so štátnym tajomníkom ministerstva financií Vladimírom Tvaroškom a Milanom Pavelkom z Malokarpatskej vínnej cesty.

 Medzinárodný charitatívny projekt Na bicykli deťom s medzinárodnou účasťou cyklistov a známych osobností z Česka a Slovenska priniesol prvé výsledky. Celú snahu organizátorov a cyklistov vyzbierať finančné prostriedky pre onkologicky choré deti znásobila radosť z vyzbieraných takmer päť-tisíc eur.

 Problematika dopravnej infraštruktúry – integrovaný dopravný systém, parkovacia politika, či cyklistika boli témy dnešnej konferencie k projektu PIMMS TRANSFER, ktorá sa konala na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 Plochu s rozlohou približne 1 200 metrov štvorcových pod Novým Mostom v Bratislave vymaľovali v noci na zeleno. Cieľom je upozorniť na dlhodobo zanedbávaný priestor pod Novým mostom.

 Pri príležitosti Medzinárodného dňa proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi sa dnes na Úrade Bratislavskej župy konala konferencia Drogové závislosti v Bratislavskom kraji.

 Geoportál Bratislavského samosprávneho kraja sa rozšíri, do mapy bude zahrnuté širšie územie aj za hranicami regiónu. Po novom budú môcť aktualizovať informácie v geografickej databáze aj priamo obce v rámci župy.