Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dnes za účasti prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) Jaroslava Melíška, prezidenta Medzinárodnej hokejbalovej federácie (ISBHF) Domenica Di Gironimo, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, slávnostne otvorili 9. Majstrovstvá sveta v hokejbale.

 Bratislavská župa bude spolupracovať s Dnepropetrovskou oblastnou štátnou administráciou (Ukrajina). Spoločnú dohodu dnes v Prezidentskom paláci za prítomnosti prezidentov Slovenskej republiky aj Ukrajiny podpísali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a predseda Dnepropetrovskej oblastnej štátnej administrácie Oleksandr Vilkul.

 Aktuálny stav v obciach Jablonec a Budmerice v okrese Pezinok, ktoré boli tiež postihnuté minulotýždňovými záplavami, zisťoval počas svojho výjazdu v regióne predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 V Bratislavskom bábkovom divadle (BBD), ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, sa od štvrtka do nedele uskutoční 4. ročník medzinárodného festivalu BBD. Ten sa koná od roku 2005 každý druhý rok. Festival dnes otvoril bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý ocenil nadšenie bábkohercov napriek tomu, že záujem spoločnosti i médií je sústredený hlavne na iný druh herectva.

 Na festivale Kultúrne leto a Hradné slávnosti Bratislava, ktorý sa bude konať od 17. júna do 11. septembra, sa predstaví viac ako 3-tisíc umelcov. Do programu festivalu, ktorý vstupuje do svojho 36. ročníka, sa po prvýkrát aktívne zapojí aj Bratislavská župa.

 V piatok 24. júna 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční XII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Medzinárodnú charitatívnu cyklotúru „Na bicykli deťom“ podporilo už približne 1200 ľudí. Pelotón štartoval v stredu z najzápadnejšieho českého mesta Aš, dnes prekročil česko-slovenské hranice, v Bratislave sa zastavil v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch, aj na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 Účastníci medzinárodnej charitatívnej cyklotúry „Na bicykli deťom“ dorazia v pondelok 13. júna do Bratislavy. Zastavia sa v Detskej fakultnej nemocnici na Kramároch aj na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 Provizórny most medzi obcami Dubová a Častá je už prejazdný. Dnes podvečer ho otvoril predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo spolu s generálnym riaditeľom spoločnosti Regionálne cesty Bratislava Milanom Valašikom a starostom Píly Radovanom Mičunekom.

 Už ôsmy ročník medzinárodného podujatia Keramické trhy dnes otvorili bratislavský župan Pavol Frešo a primátor mesta Oliver Solga. „Som nesmierne rád, že táto tradícia prináša každoročne do mesta Pezinok kúsok už skoro zabudnutej tradície. Veľmi ma teší, že okrem vystavovateľov je pripravený program aj pre našich najmenších, kde si v tvorivej dielni budú môcť niečo z hliny vyrobiť a potešiť tak seba i svojich blízkych,“ povedal počas otvorenia župan.