Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy ponúkajú v školskom roku 2011/2012 pre uchádzačov základných škôl 4 917 miest do prvých ročníkov v dennej forme štúdia. Zapísaných je zatiaľ 3 322 žiakov.

 Pomôcť detským pacientom trpiacim onkologickými ochoreniami sa rozhodla netradičným spôsobom skupina cyklistických nadšencov na čele so svetoznámym cyklistom a viacnásobným majstrom sveta jazdiacim na vysokom bicykli Jozefom Zimovčákom.

 Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja chce, aby žiaci stredných škôl poznali históriu župy. Pripravuje preto študijný materiál, ktorý bude mapovať históriu bratislavského regiónu. Študenti sa budú o župe učiť v rámci dejepisu.

 Gymnázium v Malackách, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy, získalo v projekte EdTwin viac ako 4 900 eur. V rámci Bratislavskej župy získali školy v tomto školskom roku celkovo 9 400 eur, najviac to bolo práve v prípade malackého gymnázia.

 Partnerskú dohodu o spolupráci v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Slovenskej republiky a Rakúska 2007 – 2013 pod názvom CARESS dnes slávnostne podpísali zástupcovia partnerských strán na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 Fakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave chce vybudovať modernú fakultu, ktorá pripraví pre trh práce kvalitných absolventov.

 Historicky prvý festival Cirkul´art priniesol počas víkendu v Medickej záhrade v bratislavskom Starom Meste noblesné cirkusové vystúpenia svetových umelcov z 15 krajín.

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa dnes na slávnostnom otvorení V. ročníka Otvorených pivníc na sv. Urbana stretol so zástupcami vinohradníkov a vinárov Malokarpatského regiónu a dohodli sa na postupe pri ochrane slovenských vinohradníkov a vinárov.

 Medzi priority Bratislavskej župy patrí rozvoj dopravnej infraštruktúry, ktorá zlepší zložitú dopravnú situáciu v hlavnom meste a v regióne. Povedal to bratislavský župan Pavol Frešo počas dnešného 13. stretnutia predsedov parlamentov krajín Regionálneho partnerstva, rozšírené o účasť Bulharska, Rumunska, Chorvátska a Čiernej Hory.

 Oblasť zdravotnej starostlivosti je jednou z kompetencií zverených samosprávnym krajom. Hlavným cieľom Bratislavskej župy v tejto oblasti je zlepšovať zdravotnú starostlivosť.