Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Z hľadiska riešenia neúnosnej dopravnej situácie v bratislavskom kraji je podľa Pavla Freša tento rok kľúčový.

 V priestoroch Zámockého parku v Malackách si dnes mladí záchranári preverili svoje zručnosti aj vedomosti napríklad z poznania možných rizík vyplývajúcich z následkov živelných pohrôm, havárií, katastrof, alebo teroristických útokov.

 River Fun Zóna na Tyršovom nábreží v Bratislave pritiahla takmer 15-tisíc návštevníkov z celého sveta. Vo veľkokapacitnom stane mohli sledovať hokejové zápasy majstrovstiev sveta na 6-metrovej LED obrazovke, tiež sa mohli zapojiť do interaktívnych hier, súťažiť o rôzne darčeky a zabávať sa do neskorých nočných hodín.

 Do podujatia Noc múzeí a galérii sa už túto sobotu od 18:00 do 22:00 zapojí aj Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa včera v Bruseli stretol s podpredsedom Európskej komisie Marošom Šefčovičom a s vedúcimi predstaviteľmi Slovenskej sekcie Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre regionálnu politiku.

 Zriadenie osobitného fondu solidarity pre zvládnutie problémov v oblasti humanitárnej pomoci podporil dnes Výbor regiónov v Bruseli. Členom výboru je aj Bratislavský samosprávny kraj. Fond by mal riešiť problémy v súvislosti s rastúcim prílevom utečencov do krajín Európskej únie.

 V meste Senec slávnostne otvorili zrevitalizovaný Park oddychu, ktorý bol podporený zo štrukturálnych fondov Európskej únie. Park sa nachádza neďaleko futbalového štadióna Národného tréningového centra.

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes v rámci dvojdňovej pracovnej cesty v Bruseli zaznamenal prvé pozitívne výsledky v otázke prístupu k štrukturálnym fondom EÚ po roku 2013, a to v oblasti školstva.

 Bratislavský samosprávny kraj uvažuje o vypracovaní návrhu na zvýhodnenie a ochranu domácich vinohradníkov.

 Plenárne zasadnutie Výboru regiónov sa uskutoční v Bruseli už túto stredu a štvrtok. Okrem iných je na programe aj téma modernizácie politiky verejného obstarávania EÚ, rozvojová politika EÚ na podporu inkluzívneho rastu a udržateľného rozvoja, či návrh riešení účinnejšej európskej reakcie na katastrofy.