Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Podpredseda BSK Ivo Nesrovnal sa na pozvanie primátora Viedne Michaela Häupla zúčastnil konferencie o Dunajskej stratégii. Konferencia sa uskutočnila 3. mája 2011 na magistráte mesta Viedeň.

 Pri príležitosti 66. výročia ukončenia druhej svetovej vojny a Dňa víťazstva nad fašizmom sa dnes pri pamätníku Slavín uskutočnil pietny akt spojený s kladením vencov. Vojakom, ktorí bojovali počas druhej svetovej vojny, udelil pri tejto príležitosti minister obrany SR Ľubomír Galko osem pamätných medailí a dvoch vojakov povýšil.

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa po incidente, kedy bol v River Fun zóne na Tyršovom nábreží zranený 18-ročný mladík, zaujímal o bezpečnosť na miestach hromadného výskytu fanúšikov, a prijaté opatrenia si vo fanúšikovskej zóne sám vyskúšal na zápase Slovenska s Českou republikou.

 Pri príležitosti Dňa Európy sa Bratislavská župa dnes v Bruseli prezentuje na podujatí Open doors/ Deň otvorených dverí európskych inštitúcií. Podujatie patrí k už tradičným, mimoriadne zaujímavým a obľúbeným podujatiam.

 Na 32. ročníku medzinárodného veľtrhu kvetín Flóra Bratislava 2011, ktorý sa konal v bratislavskej Inchebe, oceňovali víťazov jednotlivých súťaží. Cenu predsedu Bratislavského samosprávneho kraja odovzdala podpredsedníčka Gabriella Németh spoločnosti Arbor zo Senca.

 Bratislavský župan Pavol Frešo víta otvorenie pracovného trhu, ktoré považuje za ukončenie integračných snáh SR v rámci spoločného európskeho priestoru, no zároveň žiada o odstránenie administratívnych prekážok vstupu záujemcov zo Slovenska na pracovný trh CENTROPE, napríklad pri uznávaní štátnych certifikačných skúšok a iných osvedčení.

 Cyklisti môžu pre aktívnejšie trávenie voľného času využívať ďalší úsek cyklistickej trasy medzi obcami Bernolákovo a Ivanka pri Dunaji. Dnes ho pre verejnosť oficiálne sprístupnili podpredseda Bratislavskej župy Martin Berta, starosta Bernolákova Ľubomír Poór a starostka Ivanky pri Dunaji Magdaléna Holcingerová.

 Zakladateľa prvého zboru dobrovoľných hasičov Ferdinanda Martinenga si dnes pri príležitosti 190. výročia jeho narodenia a pri príležitosti sviatku sv. Floriána – Dňa hasičov uctili pamätnou tabuľou.

 Vyše 200 cyklistov prišlo spolu so županom Pavlom Frešom na nedeľnú premiéru manifestačnej cyklojazdy s názvom "Župná dvadsiatka", ktorej organizátorom je Bratislavský kraj.

 Zlepšenie dopravy, údržba a oprava komunikácií a mostov je jednou z priorít Bratislavskej župy aj v tomto roku. V krajskom rozpočte je na to vyčlenených takmer 11,4 mil. € (na rekonštrukciu ciest a mostov 5 mil. €, na bežnú údržbu 6,4 mil. €), vlani bolo na údržbu a opravu komunikácií vo vlastníctve župy rozpočtovaných celkovo 8,7 mil. €.