Blindfriendly Sobota 4. 4. 2020 | Meniny má Izidor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Ku kvetinovému záhonu v tvare a farbách štátneho znaku na Hodžovom námestí v Bratislave dnes pribudol aj drevinový erb Bratislavskej župy. Vytvorený je z hnedej a žltej kôry, bieleho štrku a okolo sú vysadené trvalky.

 Bratislavská župa žije hokejom a tejto športovej udalosti roka prispôsobila aj svoje aktivity. Kraj v spolupráci s hlavným mestom už dnes otvorí pre fanúšikov hokeja River Fun Zónu, ktorá bude umiestnená na Tyršovom nábreží.

 Najmä o rozvoj mikroregiónu Malacky sa zaujímali občania Jakubova na dnešnom stretnutí s bratislavským županom Pavlom Frešom. Najviac ich zaujímali zámery kraja v oblasti dopravného spojenia, kvality ciest a cezhraničnej spolupráce.

 Štvrtý ročník mestského festivalu Bratislavský Majáles bude v hlavnom meste od piatka do nedele. Podujatie organizuje bratislavský magistrát v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

 Cestnú dopravu aj v Bratislavskej župe odľahčí nové regionálne vlakové spojenie RegioJet - Talent, ktoré bude premávať na trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom. Verejnosť si môže prezentačnú jazdu takýmto vlakom vyskúšať od dnešného popoludnia do štvrtkového rána.

 V parku sa upravili chodníky, jazierko, vysadila sa nová zeleň, nainštalovalo sa nové osvetlenie a pre najmenších je zriadené detské ihrisko spolu s voliérou pre pávy. Na otvorení sa zúčastnil aj podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 Záhon z kvetín v tvare a farbách štátneho znaku zdobí od dnešného dňa Hodžovo námestie v Bratislave. Spolu s ďalšou kvetinovou výzdobou v centre mesta ho vytvorilo desať študentov zo Strednej odbornej školy záhradníckej Gustava Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy.

 Občianske združenie Cyklokoalícia pripravilo na dnes spoločnú jazdu pre cyklistov, aby spoznali optimálne trasy v Bratislave a mohli ich v budúcnosti používať. Do akcie s názvom Do práce na bicykli sa zapojil aj bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý so zamestnancami župy vyrazili spred Úradu Bratislavského samosprávneho kraja o 11:00.

 S dopravnými obmedzeniami musia počítať vodiči na ceste II/503 z Pezinka do Perneka. Horský priechod Pezinská Baba je totiž v havarijnom stave a v niektorých úsekoch hrozí zosuv cesty. Úplne vylúčená má byť doprava nad 7,5 tony, s výnimkou pravidelnej autobusovej dopravy.

 Za účasti predsedníčky vlády SR Ivety Radičovej, ministra školstva Eugena Jurzycu, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a poslanca NR SR Dušana Čaploviča sa dnes uskutočnila slávnostná inaugurácia 18. rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave Róberta Redhammera.