Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Desať študentov zo Strednej odbornej školy záhradníckej Gustava Čejku v Malinove, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy, bude od pondelka do stredy skrášľovať verejné priestranstvá v Bratislave. Pôjde najmä o kvetinovú výzdobu na Hodžovom námestí.

 Bratislavský samosprávny kraj rozdelil na projekty 77 300 eur. Župa podporí celkovo 39 projektov. „Dôraz sme dali na to, aby boli dotácie rozdelené spravodlivo do každého okresu v rámci Bratislavskej župy,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

 Bratislavský samosprávny kraj vyčlení na projekt Stratené mesto 12 000 eur. V rámci projektu bude obnovená pamiatka neologickej synagógy v podobe jej repliky na mieste, kde stála pôvodná budova, ako symbol pôvodného historického odkazu Rybného námestia.

 Vo Svätom Jure odštartoval v sobotu prvý pretek Župného pohára „Na bicykli deťom 2011“. Tohto ročníka Kaktus bike Svätojurského MTB maratónu sa zúčastnilo celkom 651 pretekárov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 Dobrovoľníci Ligy proti rakovine prišli dnes 15. apríla - na Deň narcisov aj na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja. Dobrovoľným finančným príspevkom prispeli do zbierky zamestnanci župy aj krajskí poslanci, keďže sa konalo zastupiteľstvo.

 Bratislavský samosprávny kraj sa uchádza o dotácie na zateplenie a výmenu okien internátov SOŠ vinársko-ovocinárskej v Modre a Spojenej školy v Ivanke pri Dunaji. Kraj vstúpi do projektov EkoFondu za 600-tisíc eur, ktoré pomôžu stredným odborným školám v pôsobnosti župy.

 Bratislavský samosprávny kraj oslavuje v tomto roku 10. výročie, pri tejto príležitosti bude župa používať počas celého roka nové logo. Logo vytvoril študent Adam Čerťanský zo Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti kraja.

Prezident SR Ivan Gašparovič prijal v Prezidentskom paláci predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša, s ktorým diskutovali o perspektívach rozvoja v regióne.

 Bratislavský samosprávny kraj organizuje 1. ročník charitatívneho športového podujatia – Župný pohár „Na bicykli deťom“, z ktorého výťažok bude venovaný na pomoc onkologicky chorým deťom. Do Župného pohára je zahrnutých štvoro cyklistických pretekov.

 Bratislavský župan Pavol Frešo prijal dnes na Úrade BSK 20 doktorandov z London School of Economics and Political Science, zo študijného odboru Regionálneho rozvoja a územného plánovania.