Blindfriendly Streda 25. 4. 2018 | Meniny má Marek Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

ODBER NOVINIEK

Zadajte e-mailovú adresu, na ktorú sa budú zasielať novinky.
osobných údajov

 

 

Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku pripravili v spolupráci s Pezinským kultúrnym centrom výstavu fotografií českých a slovenských osobností.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo na XX. pracovnom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa uskutočnilo 21. septembra 2012, poďakoval riaditeľovi Divadla Aréna Jurajovi Kukurovi a odovzdal mu ďakovný list za 10 rokov vedenia úspešného projektu Detskej univerzity Komenského.

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s o.z. Academia Istropolitana Nova už po tretí raz zorganizoval v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva regionálne odborné kultúrne podujatie – konferenciu s tematickým vymedzením: Pamiatky môjho domova v kontexte bývania, ktorá voľne nadväzuje na minuloročnú, zameranú na Kaštiele a kúrie Bratislavskej župy, teda pamiatky, postavené a obývané šľachtou.

 Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré potrvajú od piatka do nedele, bude možné v Bratislave nazrieť do viacerých pamiatok. Aj do takých, ktoré verejnosti bežne prístupné nie sú. Záujemcovia si môžu pozrieť aj zrekonštruovanú budovu gymnázia Grösslingova, ktorú postavili v rokoch 1906 až 1908 pre potreby Kráľovského katolíckeho gymnázia. Patrí k popredným secesným stavbám na Slovensku.

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, uvedie raz v mesiaci jedno predstavenie s titulkami pre nepočujúcich. V novej divadelnej sezóne 2012/13 začínajú od októbra. Ceny vstupeniek na predstavenia a na koncerty cyklu Jazz majú držitelia ZŤP, ZŤPS so zľavou 30%.

 Súbor Kärri úspešne funguje od 50. rokov minulého storočia a za túto dobu vystupoval okrem domácich aj na európskych, amerických, ázijských a austrálskych pódiách.

Všetci, ktorí majú radi dobrú zábavu, kvalitné jedlo a chutné víno sa už po deviatykrát stretnú na tradičnom podujatí Vajnorské dožinky.

 Návštevníci Železnej studienky sa mohli vžiť do čias 19. storočia, kedy poštové zásielky doručovali jazdci na koňoch.

Divadlo LUDUS, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo aj v tomto roku detský divadelný workshop.