Blindfriendly Streda 20. 3. 2019 | Meniny má Víťazoslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Bratislavský samosprávny kraj v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje odbornú konferenciu SAKRÁLNE PAMIATKY BRATSLAVSKEJ ŽUPY.

 Pezinský Permoník je tradičné Pezinské kultúrne podujatie, ktoré sa teší obľúbenosti medzi návštevníkmi, ale i zberateľmi a vystavovateľmi, ktorí na každom ročníku prezentujú svoje minerály, fosílie a drahé kamene zo všetkých kútov sveta.

V roku 2009, pri príležitosti 20. výročia Nežnej revolúcie a pádu Železnej opony, sa konal na hrade Devín koncert, ktorý sa stretol s mimoriadnym ohlasom verejnosti. Priaznivý ohlas a vysoká úroveň podujatia boli základom, na ktorom organizátori pripravili aj nasledujúce ročníky a z koncertov sa stala tradícia. Bratislavský samosprávny kraj vstúpil do tohto projektu v roku 2010 ako hlavný partner organizátora.

Prijmite srdečné pozvanie Malokarpatského múzea v Pezinku na hudobno-umelecký večer z cyklu Wine & Art, ktorý sa uskutoční v piatok 2.8.2013 o 19.30 hodine.

Andrej Frič sa ako mladý umelec žijúci v malokarpatskom regiónu postupne dostáva do povedomia verejnosti svojou všestrannou tvorbou. Jeho srdcovkou je W. S. Burroughs, ktorý bol archanjelom Apokalypsy pre Beat generation.

Srdečne Vás pozývame na podujatia, ktoré organizuje Malokarpatská knižnica v Pezinku počas leta.

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja a Univerzita Komenského v Bratislave pripravujú už po jedenástykrát letnú univerzitu pre deti od 9 do 14 rokov. Detská univerzita Komenského (DUK) vznikla z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru v roku 2003. Tohtoročná DUK sa začne 3. júla 2013 o 10.00 v Aule Univerzity Komenského slávnostnou imatrikuláciou.

Malokarpatské múzeum v Pezinku – vysunuté pracovisko Literárne a vlastivedné múzeum, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, predstaví v od 20. júna do 28. augusta 2013 tvorbu ďalšej umelkyne žijúcej v malokarpatskom regióne.

Bratislavský samosprávny kraj a Malokarpatské múzeum v Pezinku organizujú v nedeľu 23. Júna 2013 v poradí už tretí ročník podujatia Pálenie jánskych ohňov.

Divadlo Aréna je od dnes otvorené a večer sa hrá predstavenie podľa plánu - Venuša v kožuchu.