Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský župan Pavol Frešo na svojej dvojdňovej pracovnej ceste v Bruseli rokoval aj o projekte medzinárodného železničného koridoru TEN – T 17 z Paríža do Bratislavy, o ktorom sa na úrovni bratislavskej samosprávy v posledných dňoch mylne informovalo.

 Bratislavský samosprávny kraj s ľútosťou oznamuje, že v stredu 30. marca 2011, nás po ťažkej chorobe, vo veku 61 rokov, navždy opustil krajský poslanec Ing. Peter Dubček.

 Pri príležitosti Dňa učiteľov dnes v koncertnej sieni Eugena Suchoňa na Konzervatóriu na Tolstého ulici v Bratislave predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo ocenil 20 pedagogických pracovníkov.

 Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová si dnes pozvala učiteľov, ktorí svoju denno-dennou prácou a úsilím formujú staromestské deti a mládež. Poďakovanie a povzbudenie vyjadril pedagógom aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, podľa ktorého je práca učiteľa často poslaním.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) venoval deťom z materských a základných škôl v regióne 200 vstupeniek na ľadovú plochu v bratislavskom nákupnom centre Avion. Prostredníctvom primátorov a starostov prejavilo záujem o možnosť korčuľovať sa šesť materských a dve základné školy.

 Počas víkendu si v Modre pripomenuli 200. výročie narodenia Karola Štúra, evanjelického kňaza, pedagóga, spisovateľa, člena mestskej rady a najstaršieho brata Ľudovíta Štúra.

 Bratislavský samosprávny kraj poskytol v tomto roku na sociálnoprávnu ochranu detí a sociálnu kuratelu na území regiónu viac peňazí ako vlani. Z krajského rozpočtu bolo doteraz minutých 595 738 eur, čo je približne o 15 percent viac ako minulý rok.

 Bratislavský samosprávny kraj sa v sobotu 26.marca prvýkrát aktívne zapojí do celosvetového ekologického projektu Hodina Zeme. Tak ako milióny ľudí zhasnú od 20:30 do 21:30 svetlá vo svojich domácnostiach či firmách, župa zhasne osvetlenie pred vchodom do budovy aj osvetlenie parkoviska.

 Bratislavský samosprávny kraj monitoruje technický stav úkrytov civilnej ochrany, ktoré má vo svojom vlastníctve. Aktuálny stav jedného zo župných úkrytov – pod internátom pri Spojenej škole chemickej na Račianskej ulici 80 v Bratislave bol dnes osobne skontrolovať predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes stretol župan Pavol Frešo s veľvyslancom Francúzskej republiky na Slovensku Jean–Marie Brunom. Išlo o prvé oficiálne stretnutie predsedu BSK s designovaným francúzskym veľvyslancom, ktorý nastúpil do funkcie v októbri 2010.