Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Mesto Pezinok kúpilo od Bratislavského samosprávneho kraja budovu na ulici M. R. Štefánika, sídliť v nej bude Základná umelecká škola Eugena Suchoňa. Pre kraj bola budova aj s pozemkom prebytočným majetkom, ktorý župa od roku 2008 nevyužívala.

 V základnej škole v obci Tureň v Seneckom okrese otvoria od septembra prvú triedu s vyučovacím jazykom slovenským. Podľa starostu obce Štefana Čermáka sa do slovenskej triedy prihlásilo 10 detí.

 Písomné maturitné skúšky v Bratislavskom samosprávnom kraji absolvuje tento týždeň 4 518 študentov stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti župy. Z toho 1 321 žiakov ich absolvuje na gymnáziách a 3 197 na stredných odborných školách.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) každoročne udeľuje Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK tým, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o rozvoj bratislavského kraja a života jeho občanov.

 Bratislavský samosprávny kraj opravil počas zimy 2 104 m2 výtlkov na cestách II. a III. triedy. Prioritu pri opravách výtlkov boli cesty II. triedy, v prvom rade hlavné ťahy, potom ostatné cesty vo vlastníctve župy.

 Pri príležitosti 10. výročia dnes nezisková organizácia Plamienok otvorila v Bratislave Denné centrum, ktoré ako prvé svojho druhu na Slovensku bude slúžiť rodinám po strate dieťaťa. Slávnostný prestrihnutím pásky ho dali do užívania riaditeľka n.o. Plamienok Mária Jasenková a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Pri príležitosti 70. výročia vzniku Ekonomickej univerzity v Bratislave dnes v aule univerzity slávnostne inaugurovali rektora a šiestich dekanov fakúlt.

 Bratislavský samosprávny kraj zriadil špeciálnu mailovú schránku bojprotidrogam@region-bsk.sk, na ktorú môžu občania nahlasovať individuálne podnety týkajúce sa drogovej problematiky.

 Bratislavský samosprávny kraj sa chce uchádzať o externé financie na projekty, ktoré sú v rokoch 2011 a 2012 prioritami samosprávy. Informoval o tom župan Pavol Frešo.

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili partnerskú dohodu o výstavbe cyklomosta cez rieku Morava. Je to nevyhnutná podmienka v zmysle pravidiel Programu cezhraničnej spolupráce SR - Rakúsko na roky 2007 – 2013.