Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V Dome kultúry Ružinov sa dnes konal 8.ročník celoštátnej súťaže v darčekovom balení s medzinárodnou účasťou na tému „Tešíme sa na hokej“. Absolútnou víťazkou celej súťaže sa stala študentka z Čiech Anna Kahánková.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes konal odborný seminár, ktorého cieľom bolo pomôcť obciam a mestám, ktoré realizujú projekty cez Operačný program Bratislavský kraj (OPBK), vyhnúť sa nedostatkom a administratívnym chybám pri ich realizácii a napomôcť samospráve k úspešnej implementácii týchto projektov.

 Župan Pavol Frešo daroval 122 ženám zamestnaným na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja ruže. "Je to prejav vďaky a uznania za ich prácu, uviedol bratislavský župan pri príležitosti dnešného Medzinárodného dňa žien.

 Život a dielo popredného národovca a predstaviteľa generácie bernolákovcov Juraja Fándly sú predmetom dnešnej odbornej konferencie v obci Doľany v okrese Pezinok.

 Počas návštevy Strednej zdravotníckej školy na Záhradníckej ulici v Bratislave, ktorá je v pôsobnosti kraja, informovali župan Pavol Frešo a lekár samosprávneho kraja Valerián Potičný o pripravovanom projekte monitoringu zdravia stredoškolskej mládeže.

 Spolupráca predstaviteľov samospráv a štátnej správy je dôležitá pri odstraňovaní rozdielnych pohľadov na problémy samospráv. Zdôraznil predseda Bratislavského kraja Pavol Frešo na dnešnom sneme Združenie miest a obcí záhorskej oblasti, ktorý sa konal v Senici.

 V piatok 11. marca 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční X. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Bratislavský samosprávny kraj chce v spolupráci s ministerstvom obrany sprístupniť cyklistické trasy cez vojenské obvody Záhorie a Turecký vrch. Celková dĺžka navrhovaných cyklotrás vo Vojenských obvodoch je 88,7 km - z toho 66,66 km je vo Vojenskom obvode Záhorie a 22,05 km vo Vojenskom obvode Turecký vrch.

 Bratislavský samosprávny kraj vytvorí učiteľom stredných škôl v pôsobnosti župy ubytovacie kapacity. V bytoch môžu učitelia bývať aj so svojimi rodinami za regulované nájomné.

 Sociálny program Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Centrum pre rodiny v kríze pomáha rodinám už dva roky. Od svojho vzniku - 1. januára 2009 pomohlo Centrum viac ako 350 rodinám.