Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Už po desiaty krát sa konal Bratislavský bál, ktorý je tradičným vyvrcholením plesovej sezóny na Slovensku. Po prvý raz sa do jeho organizácie zapojila aj Bratislavská župa.

 Partnerskú dohodu o projekte Cyklomost dnes v Devínskej Novej Vsi podpísali predseda BSK Pavol Frešo, primátor Bratislavy Milan Ftáčnik, starosta Devínskej Novej Vsi Milan Jambor a podpredseda parlamentu Dolného Rakúska Herbert Nowohradsky.

 Odborný seminár o možnostiach a spolupráci európskych regiónov v štruktúrach Európskej únie zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj a Združenie európskych regiónov (Assembly of European Regions – AER). Stretnutia sa na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja zúčastnili zástupcovia samosprávnych krajov Slovenska.

 Verejnosť sa môže korčuľovať v stredu na zimnom štadióne v Hamuliakove zadarmo. Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša je to súčasťou aktivít župy pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji.

 Pozdĺž rieky Morava vznikne cyklotrasa s medzinárodným prepojením. Tá je súčasťou projektu "Za mostom", ktorý dnes schválil poslanci Bratislavského samosprávneho kraja. Cyklotrasa bude nadväzovať na cyklomost Devínska Nová Ves - Schlosshof.

 O využití siedmich vojenských bunkroch pre zatraktívnenie lokality popri Moravskej cyklotrase dnes rokoval minister obrany Ľubomír Galko s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavlom Frešom.

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa dnes s ministrom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsoltom Simonom dohodol na možnom urýchlení čerpania peňazí na projekt Bratislavskej integrovanej dopravy (BID).

 Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja si nechá vypracovať štúdiu na dopravno-technické riešenie cesty I/63 v úseku Bratislava-Dunajská Lužná.

 Bratislavský samosprávny kraj začal uhrádzať prvé platby neverejným poskytovateľom sociálnych služieb. Podľa zákona má na to čas do konca februára.

 Z podnetu Bratislavského samosprávneho kraja bežia v dvoch predajniach crazy shop na území kraja správne konania. Tie rieši Regionálny úrad verejného zdravotníctva.