Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V piatok 18. februára 2011 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční IX. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Bratislavský samosprávny kraj má záujem prehĺbiť spoluprácu s Ukrajinou. Dohodli sa na tom bratislavský župan Pavol Frešo, podžupan Ivo Nesrovnal a mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Ukrajiny v SR Oleh Havaši.

 Nové časti animovaných rozprávok OVCE.sk o bezpečnom využívaní internetu a mobilov predstavilo dnes - pri príležitosti Dňa bezpečného internetu občianske združenie eSlovensko študentom Gymnázia Laca Novomeského v Bratislave, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

 Korčuľovanie pre verejnosť na Vajnorskom klzisku bude každú sobotu bezplatné. Dohodli sa na tom bratislavský župan Pavol Frešo a starosta mestskej časti Vajnory Ján Mrva.

 Bratislavský samosprávny kraj podporí projekt "Revitalizácie historickej pamäti - Stratené mesto". Spoluprácu kraja na projekte potvrdil župan Pavol Frešo na stretnutí s ministrom Izraela Yossim Peledom a veľvyslancom Izraela na Slovensku Alexandrom Ben-Zvivom.

 Problematikou predaja nebezpečných látok v crazy shopoch a ich zatvorením by sa čo najskôr mali zaoberať aj poslanci parlamentu. Na brífingu o tom dnes informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Na brífingu pred hlasovaním o školskom zákone v Národnej rade SR vyzval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo poslancov NR SR, aby schválili prezidentom vrátený zákon. Plénum nakoniec prelomilo prezidentovo veto a novelu školského zákona schválilo.

 Priaznivci snowboardu sa dnes zišli na 3. ročníku Baba Cup v zimnom stredisku Pezinská Baba. Pretekári súťažili v troch kategóriách a to na snowskate, freeski a tiež skok do Big Air Jump bagu. Súťaž prišiel otvoriť bratislavský župan Pavol Frešo.

 Až 66 primátorov a starostov z celého bratislavského regiónu sa stretlo so županom Pavlom Frešom, na ktorom boli oboznámení so strategickými prioritami župy v najbližšom období.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo chce aktívne zakročiť proti crazy shopom, v ktorých sa predávajú látky deklarované ako suveníry, ale sú určené na konzumáciu.