Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavskí hasiči dostanú na záchrannú loď peniaze z eurofondov. Financie na projekt CARESS, ktorého súčasťou je aj kúpa lode pre Hasičský a záchranný zbor v Bratislave, schválil Monitorovací výbor Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo víta otvorenie bratislavského Starého mosta pre peších a cyklistov.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja znela dychová hudba. Hudobníci zo Spolku dychová hudba Spojár prišli zapriať županovi Pavlovi Frešovi a všetkým zamestnancom úradu všetko dobré v novom roku.

 Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom navštívili na Štedrý deň, v piatok 24. decembra, zariadenie komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave.

 Železnička premávajúca medzi Záhorskou Vsou a Zohorom bude fungovať aj v roku 2011. Dohodli sa na tom dnes predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja, Železničnej spoločnosti Slovensko a ministerstva dopravy.

 Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Rakúska v SR Markus Wuketich sa stretol s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom. Župan zdôraznil historickú úlohu kraja a spoločnú históriu Slovenska a Rakúska. Na túto tradíciu chce nadviazať a zanechať po sebe brázdu pre ďalšie generácie.

 Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili na dnešnom rokovaní návrh rozpočtu na roky 2011 až 2013. Hlavnou prioritou rozpočtu v budúcom roku je podľa župana Pavla Freša infraštruktúra ciest.

 Značne poškodený most ponad Malý Dunaj v Tomášove je zrekonštruovaný a od dnešného dňa opäť prejazdný.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo sa dnes prvý krát oficiálne stretol s novozvoleným primátorom hlavného mesta Bratislava Milanom Ftáčnikom. Obaja sa zhodli na konštruktívnej a nevyhnutnej spolupráci župy a mesta, najmä v otázkach dopravy.

 Poslednou akciou v PKO v Bratislave bolo podujatie Game of skate s bratislavským županom. Je to tradičné podujatie, ktoré sa koná v decembri pri príležitosti ukončenia skateboardovej sezóny.