Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V stredu 15. decembra 2010 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční VIII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 Malokarpatské múzeum v Pezinku, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, si cez víkend pripomenulo 50 rokov svojej existencie. Múzeum sa zameriava na históriu vinohradníctva v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a históriu vína, ktoré predurčili a ovplyvnili dejinný vývoj a životy ľudí v tomto regióne.

 Hasičskému a záchrannému zboru v Bratislave by mala pri práci pomáhať približne desaťmetrová loď, ktorá bude premávať po Dunaji a po Morave. Pomoc bratislavskému riaditeľovi hasičov Pavlovi Mikuláškovi prisľúbil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 Súčasťou areálu je aj historický kaštieľ, kde od roku 1923 sídlila najstaršia záhradnícka škola na Slovensku. O ďalšom využití kaštieľa sa chce bratislavský župan Pavol Frešo dohodnúť s obecnou samosprávou aj krajskými poslancami.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) chce zrevitalizovať plaváreň v Strednej odbornej škole (SOŠ) Na pántoch v bratislavskej Rači. Plaváreň sa už päť rokov nevyužíva. Jej technický stav si bol pozrieť aj bratislavský župan Pavol Frešo, podľa ktorého by mohla obnovená plaváreň slúžiť nielen pre žiakov školy, ale aj pre verejnosť.

 Všetky komunikácie II. a III. triedy v Bratislavskom samosprávnom kraji sú zjazdné, cestári od obeda nepretržite pracujú. Na cestách je v tejto chvíli 12 sypačov a jeden traktor.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa 1. decembra 2010 stretli so županom Pavlom Frešom a podpredsedom Ivom Nesrovnalom podpredsedníčka výkonnej rady AP Vojvodina a zároveň predsedníčka Národnostnej rady slovenskej národnostnej menšiny v Srbsku Ana Tomanova-Makanova a riaditeľ Slovenského vojvodinského divadla Pavel Čáni.

 Spoločného podujatia Európskej Akadémie Berlin, Hanns-Seidel Stiftung a zastúpenia Európskeho parlamentu a Európskej Komisie v Nemecku sa v Berlíne 29. novembra 2010 zúčastnil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 Každý novozvolený primátor mesta a starosta obce v Bratislavskom samosprávnom kraji sa môže o župu oprieť, tak ako doteraz. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda kraja Pavol Frešo.

 Prvé mrazy a sneh v Bratislavskom kraji počas posledných dní nespôsobili v kraji žiadne problémy. Regionálne cesty Bratislava a.s. (RCB), ktoré zabezpečujú zimnú údržbu ciest II. a III. triedy v kraji, nepretržite monitorujú situáciu v jednotlivých regiónoch Malacky, Pezinok a Senec.