Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) je pripravený na zimnú údržbu ciest. Tá sa vykonáva v zimnom období (spravidla od 15. novembra do 15. marca).

 V Divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK sa v dňoch 14. až 20. novembra koná už 6. ročník medzinárodnej prehliadky komorných divadelných inscenácií, Festival Astorka 2010. Festival odštartoval symbolickým výstrelom z pištole bratislavský župan Pavol Frešo.

 Koncepciu rozvoja dopravnej siete v hlavnom meste SR a Bratislavskom samosprávnom kraji dnes predstavili minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ, predseda BSK Pavol Frešo a poslankyňa Národnej rady SR Magda Vášáryová.

 Rekonštrukcia značne poškodeného mosta ponad Malý Dunaj v Tomášove pokračuje podľa harmonogramu, práce by mali byť ukončené do konca novembra. Uviedol to predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo počas kontrolného dňa na moste.

 Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) chce riešiť problém znižovania počtu piatakov na osemročných gymnáziách pozmeňovacím návrhom v parlamente. Uviedol to dnes predseda BSK Pavol Frešo po rokovaní s riaditeľmi gymnázií pôsobiacich na území kraja.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zriadiť Centrum odborného vzdelávania a prípravy v kraji. „Hlavným cieľom projektu je prepojenie teórie s praxou. Najväčším bohatstvom Bratislavského kraja je ľudský potenciál a je našou povinnosťou rozvíjať ho,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal prebral 9. novembra z rúk Rolanda Silla, splnomocnenca vlády SR pre informačnú spoločnosť a Mariána Minaroviča, generálneho sekretára Únie miest Slovenska, ocenenie za 3. miesto v súťaži "ZlatyErb.sk", v kategórií "Najlepšia stránka samosprávneho kraja".

 Vybraných pracovníkov Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) vyškolia odborníci z Bruselu. Školenie so školiteľmi zo Združenia regiónov Európy (AER) sa uskutoční budúci rok v Bratislave, v treťom januárovom týždni.

 Ceny cestovných lístkov Bratislavskej integrovanej dopravy by mali byť podľa novej koncepcie lacnejšie. Uviedol to predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo po rokovaní zastupiteľstva.

 Preťaženosť slovenských ciest II. a III. triedy neoprávnenou tranzitnou dopravou dnes zamestnávala na rokovaní skupiny SK8 predsedov slovenských samosprávnych krajov. Hovorili aj o úbytku príjmov a o problémoch s prefinancovaním fondov, ale aj s ich spolufinancovaním.