Blindfriendly  22. 7. 2018 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu


 

 

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s o.z. Academia Istropolitana Nova už po tretí raz zorganizoval v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva regionálne odborné kultúrne podujatie – konferenciu s tematickým vymedzením: Pamiatky môjho domova v kontexte bývania, ktorá voľne nadväzuje na minuloročnú, zameranú na Kaštiele a kúrie Bratislavskej župy, teda pamiatky, postavené a obývané šľachtou.

 Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré potrvajú od piatka do nedele, bude možné v Bratislave nazrieť do viacerých pamiatok. Aj do takých, ktoré verejnosti bežne prístupné nie sú. Záujemcovia si môžu pozrieť aj zrekonštruovanú budovu gymnázia Grösslingova, ktorú postavili v rokoch 1906 až 1908 pre potreby Kráľovského katolíckeho gymnázia. Patrí k popredným secesným stavbám na Slovensku.

Divadlo Aréna, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, uvedie raz v mesiaci jedno predstavenie s titulkami pre nepočujúcich. V novej divadelnej sezóne 2012/13 začínajú od októbra. Ceny vstupeniek na predstavenia a na koncerty cyklu Jazz majú držitelia ZŤP, ZŤPS so zľavou 30%.

 Súbor Kärri úspešne funguje od 50. rokov minulého storočia a za túto dobu vystupoval okrem domácich aj na európskych, amerických, ázijských a austrálskych pódiách.

Všetci, ktorí majú radi dobrú zábavu, kvalitné jedlo a chutné víno sa už po deviatykrát stretnú na tradičnom podujatí Vajnorské dožinky.

 Návštevníci Železnej studienky sa mohli vžiť do čias 19. storočia, kedy poštové zásielky doručovali jazdci na koňoch.

Divadlo LUDUS, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského kraja, pripravilo aj v tomto roku detský divadelný workshop.

 Svetoznámy fínsky folklórny tanečný súbor Kärri sa po prvý krát predstaví slovenskému publiku. Dvadsaťčlenný súbor s hudobným doprovodom, o ktorom hovoria, že „netancuje, ale tancom priam žije na javisku“, sa počas turné predstaví 2. septembra v Bratislave, 5.septembra o 17:00 v kultúrnom centre DK Doľany, 7. septembra o 17:00 na Salamandrových dňoch v Banskej Štiavnici a nakoniec 8.septembra o 12:00 na Jarmoku v Banskej Bystrici.

BRATISLAVA 6. júla – V sobotu 7. júla 2012 sa začne 2. Medzinárodný festival dychových hudieb, organizovaným obcou Vištuk s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.