Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský župan Pavol Frešo sa v najbližších dňoch stretne postupne s riaditeľmi všetkých 8-ročných gymnázií v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK. Požiadali ho o to po dnešnom stretnutí s vedením 8-ročného gymnázia na Tomášikovej v Ružinove župní poslanci Magdaléna Vášáryová a Dušan Pekár.

 Pri centrálnom kríži vojenského cintorína z 1. svetovej vojny v bratislavskej Petržalke-Kopčanoch sa v predvečer spomienky na všetkých zosnulých konala pietna spomienka. Na spomienkovom akte vystúpili s príhovorom predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, poslankyňa NR SR a BSK Magdaléna Vášáryová a krajská poslankyňa Iveta Plšeková.

 Pri pamätníku obetí totality pod Hradom Devín sa v sobotu 30. októbra 2010 konalo stretnutie politických väzňov a mladých ľudí, ktoré zorganizovala Konfederácia politických väzňov Slovenska.

 Deväťdesiate druhé výročie založenia prvej Československej republiky si prišli uctiť k pamätníku M.R.Štefánika a novoodhalenému pamätníku T.G. Masaryka aj zástupcovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) – predseda BSK Pavol Frešo, podpredsedovia BSK Ivo Nesrovnal a Martin Berta aj viacerí krajskí poslanci.

 Železničný nadjazd v Malackách je zrekonštruovaný, od dnešného popoludnia opäť prejazdný. Predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša teší, že sa zmestili do finančného limitu a práce ukončili v malým predstihom tak, ako Malačanom a obyvateľom celého Záhoria sľúbil.

 Nový internetový portál www.mycentrope.com určený obyvateľov regiónu Centrope má sprostredkovať ľuďom zážitok bez hraníc.

 Zariadenie Gaudeamus - zariadenie komunitnej rehabilitácie na Mokrohájskej ulici v Bratislave dnes navštívila Jej Veličenstvo nórska kráľovná Sonja spolu s manželkou prezidenta SR Silviou Gašparovičovou. Vzácnu návštevu osobne privítali predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

V piatok 5. novembra 2010 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční VII. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Švajčiarskej konfederácie na Slovensku J.E. Josef Aregger navštívil 26. októbra 2010 Úrad BSK. Pri príležitosti ukončenia svojho pôsobenia v Slovenskej republike ho na zdvorilostnej návšteve prijal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a podpredseda Ivo Nesrovnal.

Na Úrade BSK sa v pondelok 25. októbra uskutočnilo stretnutie podpredsedu BSK Iva Nesrovnala s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Palestíny v SR J.E. Dr. Abdalrahmanom Bsaisom.