Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude spolupracovať so župou Győr-Moson-Sopron na projekte Dunajská stratégia. Je to jeden zo spôsobov, ako môže BSK čerpať eurofondy aj po roku 2013. Na spolupráci sa dohodli najvyšší predstavitelia oboch žúp - Pavol Frešo a Imre Szakács na stretnutí v Győri.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo a predseda Župy Győr-Moson-Sopron Imre Szakács chcú pokračovať v cezhraničnej spolupráci. Zhodli sa na tom na dnešnom pracovnom a prvom spoločnom stretnutí v Győri.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude rekonštruovať most ponad Malý Dunaj v Tomášove. S opravou mosta sa začne vo štvrtok 21. októbra od 8:00, práce by mali trvať asi päť týždňov.

 Slávnostného odovzdávania cien sa zúčastnili predseda BSK Pavol Frešo, vicežupan Martin Berta, veľvyslanec Chorvátskej republiky v SR Tomislav Car, riaditeľ odboru zahraničnej politiky Kancelárie prezidenta SR Ján Šoth, Ján Palkovič z ministerstva školstva, vedy výskumu a športu a predseda odbornej poroty súťaže Ondrej 4. Zimka.

 Spomienkovými slávnosťami si obyvatelia regiónu obcí Častá, Doľany a Naháč pripomenuli jubilejné 260. výročie narodenia Juraja Fándlyho. Na podujatí sa zúčastnil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Víťazným filmom 37. ročníka Medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilm boli v piatok 15. októbra slávnostne udeľované ceny. Na odovzdávaní ocenení sa zúčastnili aj slovenská premiérka Iveta Radičová a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Oprava železničného nadjazdu v Malackách pokračuje podľa harmonogramu, práce by mali byť ukončené pár dní pred koncom októbra.

 V stredu 13.októbra, počas tretieho dňa Medzinárodného filmového festivalu ekotopfilm 2010, sa v rámci sprievodného programu festivalu prezentoval v Auparku Bratislavský samosprávny kraj.

 Dostať sa na osemročné gymnáziá už nebude také jednoduché. Krajský školský úrad v Bratislave vydal rozhodnutie, že gymnázia môžu v školskom roku 2011/12 prijať len päť percent z populačného ročníka – teda päť percent zo všetkých piatakov základných škôl.

 Kto chcel vedieť ako chutia hody z jabĺk, mohol v sobotu prísť do Modry, Pezinku, Senca, Stupavy, Dunajskej Lužnej, Lozorna alebo Jablonova.