Blindfriendly Sobota 28. 3. 2020 | Meniny má Soňa Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Viac peňazí z eurofondov pre Bratislasvký samosprávny kraj (BSK) znamená podľa predsedu župy Pavla Freša viac peňazí pre Slovensko. Povedal to počas podujatia v Bruseli určenom hospodársky najrozvinutejším regiónom Európskej únie.

 V poradí už III. konferenciu podunajských regiónov zorganizovalo v stredu zastúpenie spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko v budove svojho zastúpenia v Bruseli.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo odštartoval v Bruseli rokovania, aby mohol kraj čerpať prostriedky Európskej únie aj po roku 2013.

Úprimnú sústrasť a solidaritu v mene obyvateľov Bratislavského kraja dnes vyjadril bratislavský župan Pavol Frešo maďarským župám Veszprém, Györ-Moson-Sopron a Vas, ktorých postihla ekologická katastrofa pretrhnutím hrádze s červeným kalom.

 Slávnosť Dni Zelá v Stupave dnes navštívil župan Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a spolu s primátorom mesta Ľubomírom Žiakom otvorili už 14. ročník týchto slávností.

 Poslanci krajského zastupiteľstva dnes na rokovaní vzali na vedomie uznesenie, podľa ktorého Bratislavský samosprávny kraj zásadne odmieta navrhovanú trasu ropovodu Bratislava – Schwechat.

 Divadlo LUDUS, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), bude od novembra pôsobiť v nových priestoroch. Z budovy Heineken Tower stage na Pribinovej sa presťahuje do priestorov Alternatívneho divadla na Miletičovej ulici v Bratislave.

 Na hranici katastrov Budmeríc a Jablonca v okrese Pezinok našli archeológovia pozostatky osady zo staršej doby bronzovej. Na dnešnom odbornom stretnutí, ktorého sa zúčastnil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, ukázali aj nález zachovanej ľudskej kostry a dvoch stehenných kostí.

 Vybudovanie rýchlostnej cesty R7 a nultého obchvatu Bratislavy - D4 musí byť podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša národným záujmom.

 V dňoch 24. - 26. septembra 2010 sa v Pezinku uskutočnilo Vinobranie - tradičné oberačkové slávnosti, ktoré sú predovšetkým oslavou práce tunajších vinárov, vinohradníkov a tiež produktov, ktoré vyrábajú - hrozna a vína.