Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) považuje cirkevné pamiatky za neoddeliteľnú súčasť histórie župy a v rámci svojich možností sa podieľa na ich obnove.

 Samosprávne kraje by sa pri svojom označovaní mali vrátiť k označeniu župa a predsedovia vyšších územných celkov k pojmu župan. Na konferencii Kultúrne dedičstvo a hospodárstvo to dnes vyhlásil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo nesúhlasí so zmenou územného plánu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda a Triblavina, ktorý počíta s výstavbou nového sídliska bez vyriešenia dopravnej infraštruktúry.

 V sobotu 11. septembra sa uskutočnil pre milovníkov dobrého vína už 2. ročník Dňa vo vinohrade za účasti podpredsedu BSK Iva Nesrovnala. Súčasťou podujatia bolo aj odhalenie kamennej kvasinky v zahrade známeho experta na víno profesora Fedora Malika.

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal sa zúčastnil na prvom Slovensko-nemeckom hospodárskom rozhovore, ktorý sa konal v Slovenskom národnom divadle.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa na stretnutí riaditeľom Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR Csaba Faragóom poďakoval za zásah polície v Devínskej Novej Vsi.

 Prvá elektronická aukcia na odpredaj nadbytočného majetku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) dopadla úspešne. Dielne na Elektrárenskej ulici vrátane pozemkov v Novom Meste ohodnotil znalecký posudok na 117 tisíc EUR.

 V Devínskej Novej Vsi sa 7. septembra konalo zasadnutie miestneho zastupiteľstva. Na rokovaní o tragédii sa zúčastnili primátor Andrej Ďurkovský a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 Športovo-spoločenským podujatím, v pondelok 6. septembra, slávnostne otvorili v zariadení komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ulici nové komplexné centrum hydroterapie. Účastníkov športového dňa prišla povzbudiť aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

 Zrekonštruované gymnázium na Grösslingovej ulici v pondelok 6. septembra po dvojročnej prestávke opäť privítalo svojich študentov. Na slávnostnom otvorení nového školského roku 2010/2011 sa zúčastnila podpredsedníčka BSK Gabriella Németh a poslankyne NR SR Tatiana Rosová a Magda Vášáryová.