Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Židovské pamiatky v Bratislave boli 5. septembra v rámci Európskeho dňa židovského kultúrneho dedičstva sprístupnené verejnosti. Organizátori v nedeľu otvorili aj synagógu na Heydukovej ulici a Múzeum židovskej kultúry.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) premaľoval nanovo alebo namaľoval nové priechody pre chodcov pred všetkými strednými školami pri cestách II. a III. triedy v okresoch Malacky, Senec a Pezinok.

 Prvý deň školského roka bol pre študentov Gymnázia na Hubeného ulici slávnostnejší ako po iné roky. Pribudlo im nové multifunkčné ihrisko, ktoré slávnostne otvorili a odovzdali do užívania predseda BSK Pavol Frešo spolu s račianskym starostom Jánom Zvonárom.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dnes otvoril nový školský rok na Škola Pre Mimoriadne Nadané Deti a Gymnázium v Bratislave na Teplickej a Skalickej ulici, ktorej je BSK zriaďovateľom.

 Piliere územnej samosprávy sú obce a samosprávne kraje, tak ako ich definuje Ústava SR. "V tomto zmysle si samosprávny kraj ctí význam Ústavy SR," povedal pri príležitosti dnešného štátneho sviatku predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Na pôde Úradu Bratislavského samosprávneho kraja sa uskutočnila dvojdňová porada riaditeľov škôl a školských zariadení v pôsobnosti župy. Riaditelia zhodnotili a uzavreli školský rok 2009/2010 a informovali o stave a pripravenosti škôl pred začiatkom nového školského roka.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) poskytne počas nasledujúcich hodín a dní bezplatnú psychologickú pomoc postihnutým rodinám alebo obetiam útoku v Devínskej Novej Vsi.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo vyjadril úprimnú sústrasť pozostalým a účasť so zranenými po dnešnej streľbe v Devínskej Novej Vsi.

 Účastníci 32. slovenského zrazu cykloturistov dnes predpoludním vyštartovali z parkoviska pri Starom moste v Petržalke na 80 kilometrovú Rakúsko-dunajskú cyklotúru. Na plánovanú trasu do Viedne ich sprevádzali podpredsedovia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal a Martin Berta.

 Záujem aktívne prispieť k budovaniu kvalitnej infraštruktúry cyklotrás v bratislavskom kraji vyjadril na prijatí organizátorov 32. ročníka slovenského zrazu cykloturistov predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.