Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 V mestskej časti Bratislava - Novom Meste odovzdali 27. augusta 2010 počas slávnostného zastupiteľstva ocenenie osobnostiam, ktoré žijú alebo pracujú na území Nového Mesta a svojou prácou prispievajú k jeho rozvoju.

 Pri príležitosti 66. výročia Slovenského národného povstania sa 27. augusta 2010 na bratislavskom Námestí Slovenského národného povstania konal pietny akt kladenia vencov na ktorom sa zúčastnili predseda BSK Pavol Frešo a podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 Do zrekonštruovaného gymnázia na Grösslingovej ulici v centre Bratislavy, ktoré je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, sa žiaci vrátia už v septembri.

 V Aule Univerzity Komenského v Bratislave slávnostne uzatvorili 8. ročník Detskej univerzity. Nádejní detskí študenti si na záver vypočuli od prorektora Univerzity Komenského MUDr. Petra Osuského poslednú prednášku s názvom „Prečo vymysleli poštovú známku?“.

 V dňoch 23. - 25. augusta 2010 sa uskutočnila študijná návšteva predstaviteľov Národného zhromaždenia VSR na Slovensku. V rámci svojho programu zavítali 24. augusta aj na pôdu Úradu BSK, kde ich v zastúpení predsedu prijal podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

 Na Partizánskej lúke v Bratislave sa konal už 3. ročník Kellys Green bike Tour 2010. Víťazom vo viacerých kategóriách odovzdal ceny podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal.

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal dnes aj v mene župana Pavla Freša položil kyticu kvetov k pamätnej tabuli na Šafárikovom námestí v Bratislave. Práve tu v deň vstupu okupačných vojsk Varšavskej zmluvy vyhasli tri maldé životy - Danky Košanovej, Stanislava Siváka a Jána Holíka.

 Delegácia Bratislavského kraja sa vo štvrtok 19. augusta 2010 na základe pozvania župana Dr. Imre Szakácsa z Győr-Moson-Sopron župy zúčastnila župných slávností v západomaďaskom meste Šopron.

 Oprava železničného nadjazdu v Malackách pokračuje podľa harmonogramu, budúci týždeň sa začne so sanáciou mosta.

 V rámci implementácie projektu „Vybudovanie a harmonizácia nástrojov ochrany prírody v prihraničnom území.“ (EKO-PLAIN-NET) spolufinancovaného z Programu cezhraničnej spolupráce Maďarská republika – Slovenská republika 2007-2013, spolupracoval Bratislavský samosprávny kraj (BSK) s Národným parkom Fertő Hanság a Západomaďarskou univerzitou v Soproni na ochrane dropa fúzatého a iných vzácnych druhov živočíchov v prihraničnom území.