Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Akútny nedostatok krvi v nemocničných zariadeniach viedol vedenie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), aby dnešné rokovanie poslancov spojili s darovaním krvi prostredníctvom pristavenej mobilnej transfúznej stanice.

 Nové dopravné značenie na opravenom moste na ceste II/503 nad diaľnicou D1 Senec – Pezinok, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, výrazne zvýši bezpečnosť vodičov.

 Posvätením základného kameňa 18. júna 2010 sa začala stavba nového evanjelického kostola v Hainburgu. Na slávnosti sa za Bratislavský kraj zúčastnil podpredseda BSK Martin Berta.

 Predseda BSK Pavol Frešo vyzýva všetkých obyvateľov kraja, aby sa zapojili do akcie darovania krvi, ktoré v piatok 23. júla 2010 od 9:00 hod. v priestoroch Úradu BSK na Sabinovskej 16 zabezpečí Národná transfúzna služba mobilnou odberovou jednotkou.

 Pre havarijný stav bol v stredu 21. júla od 7:00 hod. uzatvorený železničný nadjazd - most v Malackách. Jeho oprava je naplánovaná až do konca októbra.

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa v utorok 20. júla 2010 uskutočnila verejná prezentácia zadania Územného plánu regiónu – Bratislavský samosprávny kraj.

 Problém s komármi nemá len Bratislavský samosprávny kraj, ale aj obce Dolného Rakúsky pri rieke Morava. Preto chce bratislavský župan Pavol Frešo riešiť túto problematiku spoločne s nimi.

 Mostný objekt nad železničnou traťou Bratislava – Kúty v Malackách, ktorý je v správe Bratislavského samosprávneho kraja, je dlhodobo v havarijnom stave, preto je oprava tohto nadjazdu už nevyhnutná.

 Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na dnes, 17. júla, meteorologickú výstrahu 2.stupňa z dôvodu vysokých teplôt, keďže sa miestami očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 34 - 37 °C.

 Celkový výpadok daňových príjmov vo všetkých samosprávnych krajoch za prvý polrok takmer 80 mil. €. Tento nelichotivý stav konštatovali predsedovia samosprávnych krajov SK8 na dnešnom stretnutí v Bratislave.