Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

V piatok 23. júla 2010 sa o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční V. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 V rámci projektu Federácie asociácií mladých občanov Európy (FACE) sa 12. júla 2010 na podnet Gymnázia na Pankúchovej v Bratislave, uskutočnilo na Úrade BSK stretnutie mladých Európanov s podpredsedníčkou BSK Gabriellou Németh.

 Na trenčianskom hudobnom festivale Pohoda 2010 vystúpil v sobotu aj Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých Merema z Modry, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dnes začína s postrekmi proti premnoženým komárom v najviac postihnutých oblastiach. Pozemné postreky začali o 12:00 hodine vo Vysokej pri Morave a v ďalších obciach na Záhorí.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo 8. júla navštívil v rámci „župného dňa“ petržalskú samosprávu a počas pracovného stretnutia so starostom Milanom Ftáčnikom spoločne hovorili o aktuálnej finančnej situácii, ktorá je kritická nielen z pohľadu miestnej, ale aj krajskej samosprávy.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský absolvovali 7. júla 2010 otváraciu plavbu loďou a návštevu galérie moderného umenia Danubiana, ktoré sú súčasťou projektu „Loďou do múzea Danubiana a na Vodné dielo Čunovo“.

 V Medzinárodnom centre kultúry v Krakove prevzala 5. júla 2010 poslankyňa NR SR a Bratislavského samosprávneho kraja a zároveň bývalá veľvyslankyňa SR v Poľsku Magdaléna Vášáryová najvyššie poľské ocenenie v oblasti kultúry „Zlatú medailu Gloria Artis“.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo vníma pozitívne programovú tézu novej vládnej koalície, podľa ktorej budú učitelia zarábať viac peňazí ako v priemere zarábajú ľudia v regióne.

 Situácia s premnoženými komármi je na Záhorí kritická a treba ju okamžite riešiť. Zhodli sa na tom dnes starosta Záhorskej Vsi Boris Šimkovič a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, ktorý sa bol pozrieť na situáciu v postihnutých oblastiach.

Bratislavský samosprávny kraj pozýva občanov na verejné prerokovanie Zadania Územného plánu regiónu BSK s výkladom spracovateľa, ktoré sa uskutoční 20. júla 2010 o 9:00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK, Sabinovská ul. 16, Bratislava.