Blindfriendly Streda 8. 4. 2020 | Meniny má Albert Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo 30. júna, v posledný deň školského roka, na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave odovzdával študentom vysvedčenia s riaditeľskou pochvalou.

 Na zdvorilostnej návšteve Úradu BSK sa 29. júna stretol so županom Pavlom Frešom mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Chorvátskej republiky na Slovensku J.E. Tomislav Car.

 V benediktínskom kláštore Göttweig neďaleko rakúskeho mesta Krems an der Donau sa v dňoch 26. a 27. júna uskutočnil jubilejný 15. ročník európskeho politického diskusného fóra Europa – Forum Wachau.

 Predovšetkým pre telesne či mentálne znevýhodnených, ale aj pre širokú verejnosť bude slúžiť nové komplexné centrum hydroterapie. Výstavba bola ukončená v máji a celkové náklady na projekt predstavujú takmer 2,2 mil. Eur.

 Študenti stredných škôl Stredočeského kraja v rámci diaľkového behu cez viaceré partnerské regióny Európy a s cieľovou stanicou v Benátkach, sa v piatok 25. júna na svojej ceste zastavili aj v Bratislave.

 Na pôde Úrade Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa dnes hovorilo o problematike drog a o prevencii. Konferencia „Mysli na zdravie – nie na drogy“ sa uskutočnila pri príležitosti "Medzinárodného dňa boja proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi“.

 Dopravná situácia na trase medzi Bratislavou a Šamorínom sa stáva neúnosnou a spôsobuje problémy pri dochádzaní detí do škôl a obyvateľov kraja do zamestnania.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo vyjadril podporu kľúčovým projektom Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) na území regiónu, o ktorých ho v stredu 23. júna informoval predseda predstavenstva BVS-ky Daniel Gemeran.

Predsedovia samosprávnych krajov sa na pondelkovom rokovaní SK8 v Trnave opäť zaoberali situáciou na cestách druhej a tretej triedy v súvislosti s ťažkou kamiónovou dopravou.

 V dňoch 15. – 16. júna 2010 sa vo švédskom meste Umea konal 5. Monitorovací výbor pre operačný program INTERACT II, ktorého riadiacim orgánom je Bratislavský samosprávny kraj. BSK na stretnutí zastupoval podpredseda kraja Ivo Nesrovnal.