Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Monitorovací výbor Programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika - Rakúsko 2007-2013 schválil financie na výstavbu cyklomosta medzi bratislavskou Devínskou Novou Vsou a rakúskym Schlosshofom cez rieku Morava.

Už po tretíkrát vyzýva Bratislavský samosprávny kraj všetkých hudobníkov, profesionálov i amatérov, aby sa pri príležitosti európskeho Sviatku hudby, ktorý pripadá na 21. jún, predstavili na verejných priestranstvách.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo, zástupcovia samospráv záhorských obcí a bratislavských mestských častí dnes podpísali memorandum o spolupráci pri podpore rozvoja medzinárodnej Moravskej cyklotrasy na území kraja.

 V dňoch 11. – 13. júna sa uskutočnil už 7. ročník Keramických trhov v Pezinku, ktorý slávnostne otvoril predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, spolu s primátorom mesta Pezinok, Oliverom Solgom.

 V sobotu 12. júna privítal na Úrade BSK župan Pavol Frešo účastníkov medzinárodnej charitatívnej cyklotour, ktorá v sobotu, počas svojej cyklotúry do najzápadnejšieho českého mesta Aš, dorazila do Bratislavy. Bratislavský samosprávny kraj podporil unikátny slovensko-český projekt na podporu onkologicky chorých pacientov.

 Bratislavský samosprávny kraj (BSK) má rozpočet na rok 2010, schválili ho poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva. Župana Pavla Freša veľmi teší, že rozpočet prešiel veľkou väčšinou. Samospráva plánuje v tomto roku použiť najviac peňazí na školstvo a sociálne veci, na ktoré sa oproti minulému roku vyčlenilo viac finančných prostriedkov.

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal prijal vo štvrtok 10. júna na Úrade BSK starostu luxemburskej obce Schengen Rogera Webera a poslancov schengenského zastupiteľstva.

 Pri výučbe bude žiakom Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pomáhať päť nových počítačov, 2 projektory, premietacie plátno a kabeláž.

 V stredu 9. júna sa v obci Tureň (okr. Senec) konala malá slávnosť. Združenie na pomoc rodinám so zdravotne postihnutými deťmi Nezábudka získala pozemok, kde vyrastie jej nové sídlo. Slávnostného poklepanie základného kameňa novej budovy sa zúčastnil aj predseda BSK Pavol Frešo a podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa bol dnes, 8. júna, pozrieť na odložené oslavy Medzinárodného dňa detí v domovoch sociálnych služieb.