Blindfriendly Streda 1. 4. 2020 | Meniny má Hugo Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Podporu občianskym aktivistom a nespokojným obyvateľom Pezinka prišiel v stredu 12. mája pred Úrad vlády SR vyjadriť aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 Za účasti zástupcov samosprávy obcí a miest Bratislavského samosprávneho kraja, zástupcov profesijných združení a podnikateľskej sféry sa v stredu, 12. mája 2010, uskutočnilo na Úrade BSK prvé rozšírené koordinačné stretnutie v turizme k zákonu o podpore cestovného ruchu.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo príde podporiť demonštráciu proti skládke v Pezinku. Akciu organizujú Pezinčania a občianska iniciatíva Skládka nepatrí do mesta, uskutoční sa v stredu 12. mája 2010 o 9:30 pred Úradom vlády SR.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo prijal v utorok 11. mája 2010 na zdvorilostnej návšteve bratislavského gréckokatolíckeho eparchu vladyku Petra Rusnáka.

 V pondelok 10. mája sa na pôde Bratislavskej župy uskutočnil prvý verejný workshop Dunajského vedomostného klastra na tému Dunajskej stratégie. Workshop otvoril podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Ivo Nesrovnal, ktorý vyzdvihol dôležitosť a potrebu spomínaného klastra.

 Deň otvorených dverí európskych inštitúcii patrí už tradične k mimoriadne zaujímavým a obľúbeným podujatiam. Záujemcovia mohli v sobotu 8. mája navštíviť v Bruseli Európsky parlament, Radu Európskej únie, Európsku komisiu, Európsky hospodársky a sociálny výbor alebo Výbor regiónov.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dôrazne odsúdil fyzický útok na poslanca krajského zastupiteľstva BSK Milana Trstenského. Útok na poslanca z tejto politickej strany však nie je ojedinelý.

 V obci Veľký Biel v Seneckom okrese dnes otvorili za účasti predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša zrekonštruovanú cestu a odhalili slávnostnú tabuľu. Opravená cesta je hlavným ťahom cez obec.

 Podpredsedníčka Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Gabriella Németh dnes slávnostným prestrihnutím červenej pásky otvorila nové priestory zariadenia Seniorville v Jablonovom, v Malackom okrese.

 Hlavným heslom projektu EdTWIN je „Vzdelávanie bez hraníc“ a príprava mladých ľudí na život a prácu v regióne CENTROPE. Projekt EdTWIN, na ktorom ako partner participuje aj Bratislavský samosprávny kraj, sa v pondelok 3. mája 2010, predstavil aj v Bruseli. Bratislavský región reprezentovala delegácia na čele s podpredsedníčkou BSK Gabriellou Németh.