Blindfriendly Streda 22. 1. 2020 | Meniny má Zora Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Približovanie kompetencií samosprávneho kraja jeho obyvateľom, regionálnej samospráve ako aj riešenie ich problémov priamo v danom území považuje predseda BSK za jednu z dôležitých úloh počas trvania svojho mandátu.

 Od štvrtka 22. apríla sa na výstavisku Incheba Expo Bratislava konal Medzinárodný veľtrh kvetín a záhradníctva Flóra 2010. Súčasťou podujatia bola aj súťaž v aranžovaní a viazaní kvetín a kreatívne najzaujímavejšiu vystavovateľskú expozíciu.

 Transparentné nakladanie s verejnými prostriedkami, otvorená komunikácia s občanmi a životné prostredie – to boli hlavné témy stretnutia predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavla Freša a aktivistov z občianskej iniciatívy Bratislava otvorene.

V stredu 21. apríla navštívil Úrad BSK mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Belgického kráľovstva v SR Alain Cools, ktorý sa na zdvorilostnej návšteve stretol s predsedom BSK Pavlom Frešom a poslancom Františkom Stanom.

 Podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Ivo Nesrovnal sa v rámci pripravovanej stratégie Európskej únie pre podunajské regióny zúčastnil na medzinárodnej konferencii venovanej otázkam dopravy, životného prostredia a energetiky.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo dnes študentom Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave prednášal o nových výzvach regionálnej politiky kraja.

V piatok 30. apríla 2010 sa o 10.00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční III. pracovné zasadnutie Zastupiteľstva BSK.

 V sobotu 17. apríla sa uskutočnil pod záštitou župana Pavla Freša medzinárodný hokejový turnaj žiakov 6. ročníka o Pohár predsedu Bratislavského samosprávneho kraja.

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo dnes, v Deň narcisov, prijal mladých skautov, dobrovoľníkov finančnej zbierky, ktorá sa koná už 14. rok. Skauti počas 2 hodín prešli všetky kancelárie Úradu BSK a rozdali viac ako 160 kvetov narcisu, ktorý je symbolom dnešného dňa.

 Bratislavská Astorka, ktorej zriaďovateľom je od roku 2002 Bratislavský samosprávny kraj, oslávila vo štvrtok, 15. apríla, svoje 20. výročie vzniku.