Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 Dňa 22. marca sa na viedenskej radnici za účasti zástupcov BSK konala konferencia o rozrastajúcom sa pracovnom trhu partnerských miest Viedeň – Bratislava.

 Predseda kraja Pavol Frešo pripomenul na dnešnej tlačovej konferencii záväzok zastupiteľstva BSK aktívne vstúpiť do problematiky pezinskej skládky.

 V dňoch 18. a 19. marca sa v priestoroch krajinského snemu v Düsseldorfe konala panelová diskusia o regiónoch krajín V4, ktorú organizoval Krajinský snem spolkovej krajiny Severne Porýnie –Westfálsko, najľudnatejšia spolková krajina a priemyselné centrum Nemecka. Bratislavský samosprávny kraj zastupoval na podujatí jeho podpredseda Ivo Nesrovnal.

 V dňoch 17. a 18. marca sa v kultúrnom dome v Senci uskutočnila krajská prehliadka detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti - Stretnutie s malou Táliou.

 Petíciu s 1 333 podpismi občanov dnes starosta Vajnôr Ján Mrva odovzdal na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo pokračuje v navštevovaní všetkých miest, mestských častí a obcí aj po voľbách. V stredu večer 17. marca sa zúčastnil na stretnutí s občanmi v Malackách.

 V pondelok, 15. marca, sa počas krátkej návštevy Úradu BSK stretol predseda Pavol Frešo s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Talianska v SR Brunellou Borzi.

 S pracovníkmi múzeí z celého Slovenska sa v pondelok, 15. marca, prišiel porozprávať bratislavský župan Pavol Frešo. Toto stretnutie sa konalo v priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku, ktorého zriaďovateľom je Bratislavský samosprávny kraj.

O sociálne štipendiá na štúdium cudzích jazykov v zahraničí prejavili v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK) záujem 13 žiaci stredných škôl. Najväčší záujem je tradične o štúdium anglického jazyka.

 V rámci celosvetovej akcie "Zástava pre Tibet" v stredu ráno o 8:00 hod. zaviala zástava Tibetu aj pred Úradom BSK na Sabinovskej ulici.