Blindfriendly  29. 3. 2020 | Meniny má Miroslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

 S produkciou školskej pivnice Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre sa v piatok 5. marca zoznámil aj Pavol Frešo.

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa na stretnutí s predsedom vlády Dolného Rakúska Erwinom Prőllom v rakúskom St. Pöltene dohodol na výstavbe cyklomostu Devínska Nová Ves - Schlosshof, ktorý spojí Bratislavský kraj s Rakúskom. So stavbou mosta, ktorá sa odhaduje na 1 rok, sa má začať už toto leto.

Vedenie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) chce zabrániť skládke odpadov v Pezinku. Samospráva sa chce obrátiť na Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja SR a vstúpiť ako účastník do konania o preskúmaní územného rozhodnutia o skládke mimo odvolacieho konania.

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja schválili návrh predsedu Pavla Freša na vstup kraja do projektu CYCLOMOST II. V rámci cezhraničnej spolupráce Slovensko – Rakúsko 2007- 2013 by tak mal vzniknúť cyklomost cez rieku Morava medzi Devínskou Novou Vsou a Schlosshofom.

Finančných prostriedkov pre neštátne subjekty poskytujúce sociálne služby bude v roku 2010 viac ako v predchádzajúcom roku 2009. Výška navrhnutých finančných príspevkov na 1. polrok 2010 je 1,85 milióna €, pričom v prvom polroku 2009 to bolo 1,71 milióna €.

 Všetci záujemcovia o dianie v Bratislavskom kraji môžu po prvý krát sledovať priamy prenos zasadnutia zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) na webe.

V rámci zmluvnej spolupráce Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko s Bratislavským samosprávnym krajom, Trnavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislavou, sa dňa 17.02.2010 o 9,00 hod. v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja zahájilo pracovné stretnutie so zástupcami spolkovej krajiny Dolné Rakúsko v oblasti sociálnej politiky.

V piatok 26. februára 2010 sa o 10.00 hod. v rokovacej sále Úradu BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave uskutoční rokovanie Zastupiteľstva BSK.

Tohtoročný rozpočet Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) by mohol byť pre krízu oproti minuloročnému nižší o približne 20 percent. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol predseda kraja Pavol Frešo. Bývalé vedenie pripravovalo podľa neho rozpočet, ktorý bol výrazne nadhodnotený. Týkalo sa to napríklad predaja majetku.

 Na ďalší vývoj situácie okolo výstavby plánovanej multifunkčnej haly v bratislavskej Petržalke upozornil na dnešnej tlačovej besede predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.