Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Aktuálne správy


 

 

Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Združením miest a obcí Slovenska (ZMOS) získal zdravotné pomôcky pre seniorov Domova sociálnych služieb RAČA s 289 seniormi.

Christian Laur, predseda Asociácie pre rozvoj francúzsko-slovenských vzťahov, poďakoval predsedovi BSK Vladimírovi Bajanovi za aktívnu slovensko – francúzsku spoluprácu aj počas festivalu Ekotopfilm. Práve na tomto festivale v októbri t.r. udelil predseda kraja ako člen čestného prezídia festivalu cenu „Honor of Ekotopfilm“ francúzskemu režisérovi Yannaovi Arthus-Bertrandovi za populárny film HOME.

dovoľujeme si vám oznámiť vznik občianskeho združenia „Zväz poskytovateľov sociálnych služieb v Slovenskej republike“, pri ktorého zakladaní sa zúčastnila ako zástupkyňa Bratislavského kraja PaedDr. Renáta Balážová (riaditeľka DSS Senec). Občianske združenie je „otvorené“ pre všetkých poskytovateľov sociálnych služieb, ich zamestnancov a všetkých ľudí, ktorí pracujú v sociálnej oblasti, prípadne rodičov alebo všetkých, ktorých táto problematika zaujíma.

 Bratislavský samosprávny kraj pomáha vzdelávať malé a stredné podniky prostredníctvom účasti v projekte EUFACINET- európska sieť facilitátorov. Projekt sa uskutočnil v rámci programu Leonardo da Vinci , ktorý je zameraný na zvýšenie kvality odborného vzdelávania, inovácie a ich transfer v oblasti vzdelávania.

Stačí jedno kliknutie v ankete na portáli VÚB a Váš hlas môže pomôcť tomu, aby sa začala rekonštrukcia drevenej zvonice vo Svätom Jure pri Farskom kostole vo Svätom Jure.

V stredu, 11. novembra t.r. o 10.00 hod. vymenuje predseda BSK Vladimír Bajan Krajskú radu pre odborné vzdelávanie a prípravu. Menovacie dekréty jej členom odovzdá na Úrade BSK na Sabinovskej 16 v Bratislave.

Predseda vlády SR Robert Fico, starosta MČ Bratislava Nové Mesto Richard Frimmel aj s predsedom kraja Vladimírom Bajanom v utorok 10. novembra otvorili jedno z ďalších ihrísk, ktoré vyrástlo v areáli Základnej školy s Materskou školou na ulici Za kasárňou v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

 Na 5. ročníku medzinárodnej súťaže „Žijeme na jednej planéte“, ktorú organizovala SOŠ, Na Pántoch v Bratislave v dňoch od 2. do 6 novembra t.r., sa na prvých priečkach umiestnili aj naši študenti.

V rámci zmluvnej spolupráce Spolkovej krajiny Dolné Rakúsko s Bratislavským samosprávnym krajom, Trnavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislavou, sa dňa 04.11. 2009 v priestoroch Úradu Bratislavského samosprávneho kraja uskutočnilo pracovné stretnutie so zástupcami spolkovej krajiny Dolné Rakúsko v oblasti sociálnej politiky.

Všeobecná zdravotná poisťovňa v spolupráci s Bratislasvkým samosprávnym krajom a Kanceláriou WHO v SR organizuje v stredu 18. novembra o 15.00 v Správe účelových zaraidení na Dortárskej ulici 46 v Bratsilave seminár ECDC – Aktivity proti antimikróbnej rezistencii.